Jeśli myślisz o leasingu sprzętu elektronicznego, musisz wybrać odpowiednią firmę wynajmującą smartfony, laptopy, iPady, czy iPhony, aby uzyskać najkorzystniejsze warunki wynajmu urządzeń.

Spotykamy się z dwoma rodzajami leasingu, który jest dostępny dla właścicieli firm. Leasing kapitałowy jest podobny do kredytu. W przypadku tego rodzaju leasingu sprzęt jest traktowany jako składnik aktywów w twoim biznesie, a ty jako przedsiębiorca uzyskujesz korzyści, takie jak ulgi podatkowe, a także z czasem w wielu przypadkach możesz wykupić sprzęt na własność. Leasing kapitałowy często trwa nawet pięć lat. W przypadku leasingu operacyjnego firma leasingowa zachowuje własność, a dla celów podatkowych sprzęt jest traktowany jako miesięczny koszt operacyjny, a nie składnik aktywów podlegający amortyzacji. Jest wiele zalet leasingu sprzętu elektronicznego

Leasing operacyjny jest generalnie bardziej popularny wśród małych firm, ponieważ nie wiąże środków i jest zwykle krótkoterminowy, ponieważ umowę podpisuje się na trzy lata lub krócej.

Możesz mieć wybór między opcją wykupu urządzenia według wartości rynkowej, a opcją wykupu za symboliczną kwotę po wygaśnięciu umowy dzierżawy. Można również podpisać następną umowę na nowy sprzęt lub pozostać przy dotychczasowym, jeśli nam odpowiada. Zazwyczaj leasing sprzętu komputerowego trwa 24, 36 lub 48 miesięcy. Im dłuższy okres dzierżawy, tym niższe będą miesięczne raty i koszty dzierżawy, ale prawdopodobnie z czasem będziesz płacić więcej, jeśli zdecydujesz się na dłuższą dzierżawę. Niektóre firmy leasingowe wymagają ubezpieczenia leasingowanego sprzętu. Jeśli tego nie zrobisz, do twojej miesięcznej płatności mogą zostać doliczone opłaty na pokrycie ubezpieczenia. Ponieważ leasing apple jest korzystny finansowo, wiele osób prywatnych i firm decyduje się na taki sposób uzyskiwania dostępu do wysokiej jakości urządzeń elektronicznych. Większość firm leasingowych nie ma nic przeciwko dodaniu nowego sprzętu do istniejącej umowy leasingowej. Twoja opłata leasingowa zostanie odpowiednio przeliczona, ale warunki najmu zwykle się nie zmieniają.