Na temat gumy do żucia można usłyszeć wiele informacji. Jedni mówią, że pomaga, a inni, że szkodzi, ale jak to naprawdę wygląda? Guma do żucia była znana już w starożytności, ale była inna niż teraz. to była bardziej żywica.

Jeśli kupujemy gumę do żucia to istotne będzie jej skład. Co szkodzi zdrowiu? Na pewno cukier, a im więcej gumy żujemy tym większy będzie z tym problem, dlatego trzeba unikać tego składnika. Dodatkowo cukier wywołuje nadwrażliwość, a to naprawdę nie jest nam do niczego potrzebne. W gumie można znaleźć nawet cukier puder czy barwniki, które naprawdę nie są nam do niczego potrzebnego. Musimy uważać, bo najwięcej szkodliwych składników mają niestety gumy do żucia dla dzieci. Jeśli chcemy zadbać o higienę jamy ustnej to skład gumy ma ogromne znaczenie i trzeba o tym pamiętać. Istotne jest również słynne pH gumy, które nie powinno przekraczać 5,5. Jeśli będzie to inna wartość to może to prowadzić do pojawienia się dziur w zębach, a tego na pewno nie chcemy.


Żujemy gumę do żucia

Można żuć, ale trzeba pamiętać o ilości, jaką bierzemy do ust. Nie przesadzamy z ilością, a wtedy nie musimy się martwić o negatywne skutki, których wiele osób się boi. Jeśli właśnie zjedliśmy i weźmiemy gumę do żucia to na pewno potrafi nam to trawienie. Nie zawsze mamy możliwość mycia zębów po jedzeniu, dlatego guma na pewno nam się przyda. Gumę, jeśli żujemy to nie więcej niż piętnaście minut i trzeba tego przestrzegać. Najlepiej nie robić tego częściej niż dwa razy dziennie, a nie stwarzamy dla swojego uzębienia żadnego zagrożenia. Jeśli zbyt długo gumę żujemy to można mieć problemy z niekontrolowanym zaciskaniem zębów. Więcej o żuciu gumy można znaleźć na stronie internetowej http://osadapiekna.pl/medycyna/guma-do-zucia-wplyw-na-zeby-pomaga-czy-szkodzi/, gdzie warto byłoby już teraz zajrzeć. Im więcej wiemy go gumach do żucia tym lepiej dla nas, dlatego trzeba to bardzo, ale to bardzo dokładnie sprawdzać. Jeśli żujemy w rozsądny sposób gumę do życia to można wiele na tym zyskać dla zdrowia.