Obserwując swoje otoczenie oraz znajomych za pośrednictwem mediów społecznościowych można odnieść wrażenie, że morsowanie zjednuje sobie z roku na rok coraz większą rzeszę ludzi. Czy każdy może morsować? Jakie zalety płyną z tego rodzaju aktywności? Jak należy się przygotować, co kupić? Jaka odzież jest niezbędna – czapka, rękawiczki czy może specjalne buty neoprenowe do morsowania?

Plusy i minusy

Osoby praktykujące są w stanie niemalże na jednym wydechu wymienić szereg zalet i dobrodziejstw płynących z tej formy spędzania wolnego czasu. Morsowanie często jest porównywane do krioterapii, gdyż bardzo podobnie oddziałuje na organizm. Poprawia odporność organizmu, zwiększa wydolność układu sercowo-naczyniowego, wspomaga redukcję stanów zapalnych, działa odżywczo na skórę, a niektórzy nawet twierdzą że zmienia nastawienie do życia i skutecznie je wydłuża. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem tej przygody trzeba zasięgnąć porady lekarza, czy biorąc pod uwagę Twój aktualny stan zdrowia nie widzi on żadnych przeciwwskazań.

Morsowanie – jak się przygotować?

Jeżeli już jesteś zdecydowany i nic nie stoi na przeszkodzie zażycia pierwszej lodowatej kąpieli, dowiedz się, co powinieneś zabrać ze sobą. Przede wszystkim zabezpiecz w odpowiednią odzież te części ciała, które są najbardziej narażone na wychłodzenie – mam tu na myśli głowę, dłonie oraz stopy. Głowa i dłonie niekoniecznie zostaną zmoczone bądź zanurzone – na początek wystarczy więc zwykła czapka oraz rękawiczki. Inaczej rzecz ma się ze stopami – te jako pierwsze doświadczą kontaktu z przeraźliwie zimną wodą, dlatego też dobrze by było, gdybyś zaopatrzył się w wysokiej jakości buty neoprenowe do morsowania.

Buty neoprenowe do morsowania – jakie wybrać?

Buty neoprenowe do morsowania powinny nie tylko zapewniać komfort termiczny stóp, ale także zabezpieczać je przed różnego rodzaju ostrymi rzeczami znajdującymi się w wodzie. Wybierz takie z antypoślizgową, wulkanizowaną podeszwą, które dzięki idealnemu dopasowaniu będą dla Ciebie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Ze swojej strony radzę zainwestować w obuwie od znanych, cenionych producentów – lepiej wydać odrobinę więcej gotówki, ale mieć za to pewność, że zakupiony produkt będzie służyć z powodzeniem przez kilka sezonów. Do grona zaufanych marek zajmujących się produkcją odzieży przeznaczonej do noszenia w wodzie zaliczam Peak UK, NRS oraz Hiko. Buty neoprenowe do morsowania oraz całą niezbędną resztę do rozpoczęcia przygody z lodowatymi kąpielami znajdziesz na stronie gokajak.com – jest to sklep internetowy z bardzo różnorodnym, wysokiej klasy asortymentem. Skorzystaj z często pojawiających się promocji i zaopatrz się we wszystko czego Ci trzeba w tym jednym miejscu.