Obecnie na rynku znajdziemy wiele interesujących pomocy szkolnych. Najczęściej spotykanymi są oczywiście rzutniki, za pomocą których nauczyciel prowadzący lekce może wyświetlać slajd y czy też programy edukacyjne.

Obecnie rzutniki posiadają bardzo dobrej jakości optykę i podświetlenie, dzięki czemu można z nich korzystać także w słoneczne dni. Dzięki temu można łatwo prowadzić lekcje. W wielu szkołach coraz częściej spotyka się także monitory interaktywne, które w wielu przypadkach mogą zastępować tradycyjne tablice. Możemy za ich pomocą prezentować różnego rodzaju tabele, czy wykresy. Z pewnością dużym atutem jest w tym przypadku wyświetlacz dotykowy, będzie to bardzo przydatne w czasie prowadzenia lekcji. Oczywiście każda szkoła musi także posiadać standardowe wyposażenia takie jak krzesełka czy ławki szkolne. Obecnie wiele sklepów oferuje różnego rodzaju krzesła profilowane, dzięki czemu dzieci siedząc utrzymują prawidłową postawę. Podobnie ławki dostosowane są wysokością do krzesełek. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla uczniów którym trudno wytrzymać na 45 minutowej lekcji. Każda pracownia komputerowa w szkole powinna być wyposażona także w odpowiednie biurka na których znajdują się komputery.

Trzeba brać pod uwagę przykładowo wyszywaną półkę dolną na której będzie znajdowała się klawiatura. Dzięki temu praca przy komputerze będzie ergonomiczna. Musimy także zadbać o odpowiednie krzesła z odparciami, jest to ważne nie tylko dla kręgosłupa dziecka, ale także istotne dla nadgarstka, i ogólnej wygody korzystania z komputera. Dodatkowo biurka mogą być wyposażone w małe podesty na których umieszczone będą monitory komputerowe, chodzi o umieszczenie środka monitora, na wysokości wzroku użytkownika. Warto przyzwyczajać uczniów w szkole do prawidłowej postawy podczas pracy z komputerem, czego oczywiście powinien nauczyciel. Do tego celu niezbędne będą odpowiednie biurka i krzesła. Obecnie można zakupić profesjonalne meble szkolne w różnych rozmiarach, w zależności od wielu uczniów. Jest to bardzo ważne ze względu na kształtowanie właściwej postawy i rozwoju dziecka.