To co najczęściej zamawiamy, gdy wychodzimy na miasto to pizza. Czasem jednak, gdy akurat mamy na nią ochotę, wyjście do pizzerii jest niemożliwe, jak na przykład w obecnej sytuacji, gdy lokale gastronomiczne są pozamykane, lub gdy np. złamiemy nogę, rękę, albo najzwyczajniej w świecie nam się nie chce. W takiej sytuacji możemy pizzę zamówić przez telefon lub przez Internet.

Jaka jest najczęściej zamawiana pizza online?

Pizza to danie, które wywodzi się z kuchni włoskiej, chociaż jej początki sięgają już średniowiecza. Danie to zdobyło popularność na całym świecie, również w Polsce. Już od kilku lat istnieje możliwość zamawiania różnych dań za pomocą Internetu. Polacy najczęściej z dostawą do domu lub biura zamawiają właśnie pizzę. A jaki rodzaj jest najpopularniejszy wśród internetowych zamówień składanych przez naszych rodaków?

Z przeprowadzanych sondaży wynika, że najczęściej zamawiana pizza z dowozem do domu to capriciosa- czyli pizza z sosem pomidorowym, delikatną szynką, pieczarkami oraz serem. Drugie miejsce zajmuje jakże popularna i wszystkim znana- margherita, czyli pizza z sosem pomidorowym, mozzarellą i bazylią. Pozostałe równie chętnie zamawiane przez Internet rodzaje pizzy to przez jednych kochana, a przez innych znienawidzona hawajska oraz pizza pepperoni.

Pizza z dostawą we Wrocławiu do domu/biura

Ten sposób zakupu cieszy się bardzo dużą popularnością. Bardzo chętnie zamawiamy ten cienki drożdżowy placek z dodatkami, gdyż jest on bardzo sycący i stosunkowo tani. Pizzą która ma ponad 40 centymetrów najczęściej zaspokoi swój głód kilka osób. Dodatkowym plusem jest to, że zamówienia na pizzę online przyjmowane są w dowolnych godzinach, także późnym wieczorem, a niektóre pizzerie i restauracje oferują dostawy także w godzinach nocnych.

Jeszcze do niedawna, aby zamówić pizzę z dostawą trzeba było skorzystać z telefonu i zadzwonić do ulubionego lokalu składając zamówienie. Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest zamawianie dania przez Internet, za pomocą komputera, laptopa, telefonu, tabletu czy innego urządzenia z dostępem do Internetu. Opcja takiego zamawiania jedzenia umożliwiona jest dzięki specjalnym portalom, ale również dzięki stronom internetowym poszczególnych pizzerii, lub sieci pizzerii. Składane w ten sposób zamówienia realizowane są zazwyczaj bardzo szybko, zwykle nie dłużej niż pół godziny (chyba, że zamówienie składamy w godzinach dużego ruchu). Szczególnie dużo zamówień składanych jest w piątkowe i sobotnie wieczory, więc na realizację zamówienia w te dni można czekać trochę dłużej.. Kolejną zaletą takich zamówień jest możliwość zapłacenia przelewem internetowym, co nie przekreśla oczywiście tradycyjnych płatności gotówką czy też kartą. Zamawiając pizze przez Internet możemy także skomponować własną pizze lub ulepszyć już istniejącą pozycję z menu dodając lub odejmując składniki. A jeżeli nie lubimy rozmów telefonicznych, lub kontaktów z ludźmi to te rozwiązanie również będzie o wiele lepsze niż tradycyjne zamówienia przez telefon.

Pizza w lokalu

Pomimo, że zamawianie pizzy z opcją dostawy do domu czy biura zyskuje coraz większą popularność, to lokale gastronomiczne nadal pozostają zapełnione klientami. Niewątpliwym plusem jedzenia dania w pizzerii jest fakt, że nasz placek będzie ciepły, dopiero wyjęty z pieca, co nie zawsze jest zagwarantowane podczas dostawy z dowozem do domu. Gdy zamawiamy pizze z dowozem nie wiemy ile czasu czekała ona na wyjazd.

Oczywiście można doszukiwać się także minusów:

  • Gdy wychodzisz na miasto zazwyczaj starasz się ładnie ubrać czy pomalować, czego nie musisz robić kiedy zamawiasz pizzę online.
  • Wchodząc do lokalu nie masz gwarancji wolnego miejsca przy stoliku.
  • Lokale gastronomiczne często przepełnione są ludźmi, co nie odpowiada każdemu, zwłaszcza niekomfortową sytuację stanowią dla introwertyków.
  • Siedząc wśród ludzi starasz się jeść ostrożnie i elegancko, w domu możesz usiąść wygodnie i nie przejmować się, gdy sos przypadkiem kapnie Ci na bluzkę.
  • Wymiana składników w pizzy nie jest taka łatwa jak podczas składania zamówienia online.