Dla wielu kobiet nadmierne owłosienie jest tematem dość wstydliwym, dlatego też starają się je usuwać na szybkie sposoby.

Najprostszą metodą oczywiście jest golenie jednak jest to metoda mało skuteczne ponieważ włoski szybko odrastają. Można także zastosować wosk, który szybko usunie włoski wyrywając jest cebulkami. Jednak najbardziej wygodną i najskuteczniejszą metodą jest depilacja laserowa, można ją wykonać w gabinecie kosmetycznym. W tym przypadku zostaje użyty laser, który działa na barwnik znajdujący się we włoskach. W gabinecie wiązka lasera zostaje skierowana na skórę wówczas działa na melaninę, jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów. W wyniku reakcji powstaje ciepło które doprowadza do niszczenia struktur włosowych. Zabieg depilacji laserowej jest zazwyczaj bezbolesny jednak możemy odczuwać dyskomfort, szczypanie, czy swędzenie a czasem także pieczenie, jednak należy pamiętać że są to normalne objawy. Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona jednak wszystkie te objawy znikają już po kilku godzinach. Trzeba także pamiętać aby przez około miesiąc po zabiegu nie wystawiać naszej skóry na słońce, należy także nie korzystać z basenu czy sauny. Nowoczesny laser usunie niechciane włoski z naszego ciała

Nie zalecane są także zabiegi pillingowe i niektóre zabiegi na skórę.

Obecnie czas zabiegu znacznie się skrócił może trwać on od 20 minut do 50 minut. Wszystko będzie zależało od tego jakiego rodzaju sprzęt jest wykorzystywany w danym gabinecie kosmetycznym. Nowoczesna technologia pozwala także zmniejszyć uczucie swędzenie czy też pieczenia w czasie zabiegu. Należy pamiętać że jeden zabieg to za mało, kolejne zabiegi należy powtarzać w kolejnych tygodniach. Cała kuracja może potrwać od 6 nawet do 12 tygodni. Dzieje się tak dlatego że laser działa jedynie na te włoski które znajdują się w fazie wzrostu. Oczywiście ilość i czas zabiegów to sprawa indywidualna, Zależy od rodzaju skóry i włosów każdej z pacjentek poddawanych zabiegowi. Istotne będzie także miejsce poddawane depilacji. Więcej na temat laserowego usuwania włosów przeczytamy na stronie: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lublin/, nie warto czekać dłużej.