Firmy sprzątające mogą zaoferować bardzo wiele usług polegających na utrzymaniu czystości w budynkach, mogą być to przedsiębiorstwa, domy prywatne, mieszkania.

Dodatkowo często oferują sprzątanie przed budynkiem, dotyczy to chodników, parkingów, czyszczenie kostki brukowej. Wiele firm, które posiada swoje biura, korzysta z usług zewnętrznej firmy sprzątającej, dzięki czemu można stworzyć właściwe warunki do pracy.

Współpraca z firmą sprzątającą

Jaki zakres usług może zaoferować firma sprzątająca?

Firmy sprzątające mogą wyprać tapicerkę, dywany, usunąć trudne plamy z mebli, dywanów. Zadbają także o czystość poszczególnych stanowisk pracy, wyczyszczą biurka, komputery, klawiaturę. W przypadku, kiedy chcemy zadbać o teren przed budynkiem, wówczas firma sprzątająca może zaoferować wiele usług, takich jak przykładowo czyszczenie rynien, udrażnianie kanalizacji. Należy posiadać do tego odpowiedni sprzęt oraz wiedzę, dzięki czemu możemy wyeliminować wiele problemów. Niekiedy może pojawić się problem z zatkaniem rynien przez liście w okresie jesiennym. Inną z ofert jest czyszczenie parkingów, gdzie mogą występować uporczywe plamy po oleju. Czysto budynek jest wizytówką firmy, dlatego warto zadbać o wygląd elewacji, chodników oraz parkingów.

Firmy sprzątające mogą również wykonać czyszczenie dachów, wykorzystując myjkę ciśnieniową można usunąć mchy, które porastają dach. Dodatkowo stosuje się także środki chemiczne, które spowalniają ponowny narost mchu. Można zadbać także właściwie o elewację, będzie to czyszczenie myjką ciśnieniową, jak również można zadbać także o budynki posiadające okładzinę kamienną, przykładowo z piaskowca. Piaskowiec może porastać mchem, wówczas pojawia się charakterystyczny zielony nalot. Aby się go pozbyć, należy użyć wody, środków chemicznych i sprzętu wysokociśnieniowego. Dodatkowo należy pamiętać, że środki chemiczne mogą być szkodliwe, dlatego powinni to robić przeszkoleni pracownicy.

W ten sposób można znacznie poprawić wygląd zaniedbanego budynku. Możliwe jest także ustalenie innego zakresu usług, które zrealizuje firma sprzątająca Wrocław jest miastem, gdzie wiele firm korzysta z usług sprzątania wnętrza, jak również terenów przyległych do firmy. W ten sposób można zadbać o wygląd budynku, który będzie miał wpływ na wizerunek firmy, dodatkowo możemy również skorzystać z usług strzyżenia trawników, wywozu liści oraz innych prac związanych z zielenią.