Naprawa wgnieceń w karoserii bez konieczności lakierowania ma wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi metodami stosowanymi w warsztatach samochodowych do tego typu uszkodzeń.

Istnieje jednak wielu właścicieli pojazdów, którzy jeszcze się nie dowiedzieli o tego rodzaju naprawach. Jest to najnowocześniejsza technika stosowana przez profesjonalistów w celu usuwania wszelkich wgnieceń i wgłębień i działa bez pozostawiania śladów wcześniejszego uszkodzenia. Aby zastosować tę technikę w samochodzie, musisz poszukać czegoś innego niż przeciętny warsztat blacharski. Najlepszy warsztat, który może wykonać PDR, będzie miał narzędzia specyficzne dla tego procesu i ekspertów, którzy mogą znaleźć miejsca wgniecenia, zmienić kształt metalu bez uszkadzania lakieru i przywrócić nadwozie samochodu do pierwotnego kształtu. Jeśli masz wgniecenie w samochodzie, udaj się do wiodącego warsztatu blacharsko-lakierniczego w celu uzyskania doskonałej naprawy uszkodzeń karoserii. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zachowania oryginalnych części, lakieru i wartości swojego pojazdu, metoda bezinwazyjnego naprawiania wgnieceń je rozwiewa, szczególnie jeśli chodzi o samochody luksusowe i zabytkowe.

Wypełniacz i farba są używane w tradycyjnych procedurach służących do naprawy uszkodzonych obszarów na karoserii, co wiąże się również z kosztowną zmianą oryginalnego lakieru.

Dzięki nowoczesnej naprawie wgnieceń używane są specjalistyczne narzędzia, a oryginalne wykończenie nie ulega zmianie. Jedną z głównych zalet, jakie oferuje wyciąganie wgnieceń bez lakierowania zaawansowaną technologicznie metodą Paintless Dent Repair, jest opłacalność. Praca zajmuje znacznie mniej czasu i materiałów, więc koszty usuwania uszkodzeń są znacznie niższe niż w przypadku konwencjonalnej naprawy wgnieceń. Należy jednak pamiętać, że koszty mogą się różnić w zależności od głębokości i wielkości wgnieceń. Wybierając taką metodę, aby pozbyć się wgnieceń i wgłębień z pojazdu, nie musisz martwić się czekaniem przez kilka dni lub tygodni na naprawę, a także pomagasz środowisku, ponieważ materiały zawierające toksyczne chemikalia nie są używane.