Wynajem magazynów może być alternatywą do budowy własnych centrów logistycznych, wiele firm obecnie wynajmuje powierzchnie magazynowe na terenie całej Polski.

Warto zwrócić uwagę, iż ceny działek w atrakcyjnych miejscach są dość wysokie, toteż takie tereny mogą być już zajęte. Dlatego firmy, które potrzebują dużych przestrzeni, korzystają obecnie z wynajmu magazynów.

Dlaczego warto wynająć powierzchnię magazynową?

Jak znaleźć atrakcyjną powierzchnię magazynową?

Oczywiście możemy wynająć całe budynki lub też ich część, możemy określić jaką przestrzeń potrzebujemy, jaką wysokość powinien mieć magazyn, jakie wyposażenie jest nam potrzebne, czy magazyn powinien posiadać przykładowo półki, na których będziemy przechowywali towary. Oczywiście można wynająć także powierzchnie magazynowe w chłodniach oraz mroźniach, które będą nadawały się do przechowywania artykułów spożywczych czy też farmaceutyków. Naturalnie magazyn powinien być dogodnie ulokowany, często poszukuje się magazynów przy autostradach czy też drogach szybkiego ruchu, które mają dobre połączenie z dużymi miastami.

Firmy, które importują towary, mogą poszukiwać także miejsc do przechowywania towarów w pobliżu sieci kolejowych, portów morskich czy też lotnisk. Dzięki temu można stworzyć centra logistyczne, z których towar będzie rozsyłany do kolejnych, mniejszych centrów logistycznych czy też przykładowo do sklepów. Naturalnie cena wynajmu będzie zależna od wielkości, często liczona jest w metrach kwadratowych, oczywiście możemy w tym przypadku znaleźć magazyny różnej wysokości w zależności od naszych potrzeb. Często poszukujemy magazynów, które będą posiadały dużą ilość punktów załadunkowych dla samochodów ciężarowych, dodatkową zaletą będzie także odpowiedni monitoring oraz ochrona.

Firmy, które chcą wynająć powierzchnię magazynową, mogą obecnie za pomocą wyszukiwarki znaleźć magazyny do wynajęcia – https://magazyny.online to strona, która oferuje możliwość wyszukania magazynów w całym kraju. Daje to okazję na znalezienie powierzchni magazynowej w danym województwie czy też w okolicy miasta, w którym chcemy przechowywać nasz towar. Dodatkowo mamy także możliwość porównania cen za wynajem.