Stacja Wallbox nie jest niczym innym niż naścienną instalacją umożliwiającą płynne ładowanie baterii akumulatorowych samochodów elektrycznych z regulowanym zakresem mocy prądem zmiennym z zasilania zawodowego z sieci dostępnego w naszych domach i garażach.

Stacje te montuje się na stałe i są one wyposażone w cyfrowe systemy rozdzielające moc na poszczególne samochody jeżeli mamy ich całą flotę (dotyczy firm). Sterowanie przez sieć bezprzewodowego Internetu Wifi, przez złącza Ethernetowe czy moduły GSM umożliwiają planowanie ładowania z optymalnym wykorzystaniem dostarczanej energii elektrycznej pod kątem określenia priorytetów naładowania poszczególnych samochodów. Aplikacja mobilna pozwala nie tylko na sterowanie ładowarką, ale też udostępnia podgląd statystyk i umożliwia pełną konfigurację urządzenia (w zakresie przewidzianym przez producenta i kompatybilnym z poszczególnymi samochodami, zależy od modelu).

Stacje Wallbox jako normalne wyposażenie garaży dla samochodów elektrycznych.

Dla kogo odpowiednie są stacje Wallbox?

Taka stacja ładowania spełni swoje zadanie zarówno w garażu osoby prywatnej jak i na parkingu przedsiębiorstwa posiadającego pełną flotę samochodów elektrycznych i hybrydowych. Tego rodzaju pojazdy bywają ekologiczną alternatywą dla trujących powietrze samochodów, autobusów, traktorów i innych pojazdów spalinowych. Prace badawcze i rozwojowe prowadzone nad akumulatorami być może w niedługim czasie pozwolą na wprowadzenie baterii o dłuższej żywotności. Ekologiczne podejście do utylizacji i ponownego wykorzystania odpadów i coraz większa świadomość w tym zakresie może w najbliższym czasie spowodować, że zużyte w ciągu kilku lat akumulatory nie będą stanowiły zagrożenia dla środowiska, w którym będą składowane. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się również przepisy o BDO i coraz większa świadomość, przynajmniej na terenie krajów Unii Europejskiej.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie stacje wallbox, gdzie znajdziesz także informacje o parametrach poszczególnych modeli.