Rozpoznanie astmy może mieć wpływ na wszystkie obszary twojego życia, niezależnie od tego, czy niedawno zdiagnozowano u ciebie chorobę, czy też jesteś opiekunem astmatyka.

W połączeniu z informacjami i instrukcjami udzielonymi przez licencjonowanego pracownika służby zdrowia, te porady i wskazówki mogą być pierwszym krokiem do złagodzenia objawów astmy.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to naprawdę szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, jest nauczenie się, jak kontrolować poziom stresu. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wywołać astmę, a stres jest jedną z nich. Nauczenie się, jak radzić sobie ze stresem, pomoże również w radzeniu sobie z astmą.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub odczuwasz ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Zaszczepiaj się przeciwko grypie każdego roku, jeśli cierpisz na astmę. Problemy z oddychaniem lub zatokami, które mogą wynikać z walki z grypą, mogą naprawdę pomóc osobie cierpiącej na astmę. Podjęcie działań prewencyjnych polegających na szczepieniu może oszczędzić ci poważnego cierpienia w przyszłości.Inhibitor leukotrienów może być pomocny, jeśli masz astmę. Jak sama nazwa wskazuje, inhibitor ten działa poprzez zapobieganie uwalnianiu i gromadzeniu się leukotrienu. Czym jest trening EMS?

Leukotrieny to cząsteczki, które powodują kurczenie się mięśni tchawicy; posiadanie zbyt wielu leukotrienów zwiększa prawdopodobieństwo ataków astmy.

Odpowiednio stosowany inhibitor może pomóc w zmniejszeniu objawów i zapobieganiu atakom.Utrzymuj poziom stresu na jak najniższym poziomie. Wraz ze wzrostem poziomu lęku z powodu codziennych problemów, pojawiają się również objawy astmy. Jeśli kilka razy dziennie doświadczasz świszczącego oddechu i kaszlu, rozważ techniki łagodzenia stresu, takie jak regularne ćwiczenia oraz ćwiczenia rozciągające i oddechowe. Upewnij się również, że masz wystarczająco dużo snu, aby poradzić sobie ze stresem dnia codziennego.Przestań robić to, co robisz, gdy czujesz, że zbliża się atak astmy. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz lub obsługujesz ciężkie maszyny. Wyjaśnij ludziom wokół siebie, co się dzieje, ponieważ mogą być nadmiernie podekscytowani, co w zamian może cię jeszcze bardziej stresować.Jeśli masz astmę, poznaj wyzwalacze. Co powoduje atak astmy? Wiele powszechnych wyzwalaczy to alergie i czynniki drażniące. Dla niektórych to ćwiczenia lub ekstremalne temperatury. Problemy emocjonalne lub lękowe mogą również powodować ataki typu astmy. Wiedza o tym, co powoduje twój atak, może również pomóc w znalezieniu odpowiedniego leczenia.Postaraj się zmniejszyć ilość alergenów i zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, pleśnie i grzyby oraz cząsteczki jedzenia. Utrzymanie domu w czystości może mieć ogromny wpływ na objawy astmy. Pomóc może również zakup filtra powietrza lub oczyszczacza, a nawet wyczyszczenie filtrów w systemie klimatyzacji.Upewnij się, że używasz prewencyjnego inhalatora przepisanego przez lekarza. Należy pamiętać, że inhalator zapobiegawczy różni się od inhalatora ratunkowego, który jest używany podczas ostrego ataku. Z drugiej strony, inhalator zapobiegawczy dozuje leki zaprojektowane tak, aby utrzymać przepływ powietrza, co zmniejsza ostre ataki.Teraz, gdy zapoznałeś się już z podstawowymi zasadami i ukrytymi sposobami radzenia sobie z tą chorobą układu oddechowego, możesz być na dobrej drodze do złagodzenia kluczowych objawów astmy, zwłaszcza duszności. Możesz także wykorzystać swoją nowo odkrytą wiedzę, aby zidentyfikować główne czynniki wywołujące astmę.