Obecnie balustrady szklane są coraz popularniejsze, mogą służyć jako zabudowa balkonu, tarasów.

Balustrady ze szkła są charakterystyczne dla biurowców, ale coraz częściej widzimy balustrady szklane w blokach mieszkalnych, domach jednorodzinnych. Jest to bardzo nowoczesny wygląd, połączenie metalu oraz szkła daje bardzo ciekawy efekt. Zabudowa tego typu jest bardzo wytrzymała, stosuje się szkło hartowane o dużej grubości, w wielu wypadkach dzięki temu możemy uzyskać lepsze doświetlenie pomieszczeń, dlatego balustrady szklane cieszą się coraz większą popularnością.

Nowoczesne balustrady szklane

Jak dobrać balustrady szklane dla naszego budynku?

Oczywiście może być to szkło hartowane, laminowane, koloryzowane. Można dobrać kolor szkła do charakterystyki budynku, może być to przykładowo kolor jasnoniebieski, który będzie bardzo dobrze współgrał z wieloma budynkami. Naturalnie balustrada szklana może być zastosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, w budynkach klasycznych czy też nowoczesnych. Szkło musi spełniać normy trwałości oraz bezpieczeństwa, dlatego jest to szkło odpowiednio przygotowane, o większej grubości, dzięki czemu jest bezpieczne. Należy pamiętać, iż szkło jest materiałem łatwym w konserwacji, czyszczeniu, w przeciwieństwie do balustrady drewnianej z pewnością sprawi mniej problemów w codziennej eksploatacji.

Balustrady szklane na zewnątrz można połączyć także z drzwiami szklanymi, zadaszeniami ze szkła, z pewnością jest to coraz częstszy widok w biurowcach. Balustrada tego typu może posiadać różną wielkość, możemy dopasować ją łatwo do kształtu schodów, balkonów czy też tarasów. Dobrym pomysłem nad tarasem z balustradą szklaną będzie także szklane zadaszenie, obecnie możemy wykorzystać bardzo wytrzymałe szkło, które sprawdzi się w wielu miejscach. Szkło daje duże możliwości, jeżeli chodzi o aranżacje, często spotkamy je w stylu skandynawskim i loftowym, połączone z surowością betonu oraz metalu będzie bardzo ciekawym efektem. Balustrady szklane możemy zastosować także na schodach klasycznych, drewnianych. W zależności od potrzeb możemy wybrać szkło przydymione, mleczne, które zapewni nam więcej prywatności.

Firmy oferujące balustrady ze szkła przygotowują indywidualny projekt, dostosowują szkło do wielkości balkonu, schodów. Możemy wybrać kolorystykę, często także grubość szkła oraz dodatki, takie jak poręcze czy też systemy nośne. Zatem łatwo dobierzemy pasujące do naszej elewacji balustrady szklane poznań to miasto, gdzie możemy liczyć na profesjonalną usługę firmy, która dostarcza wyroby szklane do różnych zastosowań.