Marynarka jest z pewnością bardzo uniwersalnym rozwianiem w przypadku wielu codziennych stylizacji.

Obecnie jest nie tylko częścią garnituru, ale także możemy nosić ją podczas mniej oficjalnych spotkań.

Jak dobrać krój marynarki?

Dobrze skrojona marynarka powinna oczywiście odpowiednio opinać ciało, jednak nie może być zbyt luźna ani zbyt wąska, powinniśmy czuć się w niej dobrze, Dlatego też powinniśmy kupując marynarkę sprawdzić różne kraje, aby znaleźć modele najbardziej odpowiadające do naszej budowy. Warto oczywiście zapiąć guziki, sprawdzić jak będziemy się czuli w marynarce zapiętej oraz jak będzie ona wyglądała kiedy guzik będzie rozpięty. Warto zwrócić uwagę także aby usiąść w marynarce wykonać różnego rodzaju ruchy wyciągnąć dłonie do przodu, W tym przypadku możemy sprawdzić długość rękawów marynarki, jeżeli sięgają nadgarstków wówczas długość jest odpowiednia. Oczywiście marynarki najlepiej będzie mierzyć wraz z koszulą, wówczas koszula powinna przy wyciągniętych rękach nieco wystawać poza garnitur. Długość marynarki z pewnością także będzie odgrywała tutaj dużą rolę, powinniśmy także patrzeć na to jak opina nas w talii. Oczywiście w pozycji siedzącej będziemy marynarkę rozpinali, także podczas jazdy samochodem będzie ona rozpięta dlatego też musimy zwrócić uwagę jak wygląda w pozycji siedzącej.

Spodnie do garnituru

Podobna zasada obowiązuje kiedy wybieramy marynarkę od garnituru, także w ten sposób będziemy dobierali jej długość, w przypadku marynarek przeznaczonych do garnituru z pewnością będą to modele bardziej eleganckie, w tym wypadku kolorystyka będzie bardziej klasyczna, nie będą występowały tutaj raczej żadne wzory. Naturalnie musimy zwrócić także uwagę na dobór odpowiednich spodni do naszego garnituru. Bezwzględnie spodnie od garnituru powinny zostać odpowiednio dobrane do koloru zarówno marynarki jak i kamizelki o ile jest ona przewidziana w przypadku garnituru. Zwykle spodnie od garnituru w innym kolorze niż górna część garnituru prezentują się nie elegancko oraz nie pasują do większość różnych okazji, na które zakłada się garnitur. Zwykle spodnie od garnituru kupywane są w zestawie wraz z garniturem, więc z ich doborem nie ma przeważnie najmniejszego problemu, zwłaszcza, że istnieje możliwość odpowiedniego dobrania rozmiaru, tyczy się to także obwodu w pasie.
Koszule męskie czarne Repablo.com

Skórzany pasek do spodni

Oczywiście powinniśmy zwrócić także uwagę na pasek, każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie oczywiście pasek czarny oraz brązowy. Z pewnością możemy dobrać go odpowiednio do butów ale także do koloru naszego garnituru czy też marynarki. W przypadku marynarek klasycznych wybierzemy pasek czarny, natomiast w przypadku jaśniejszych modeli możemy wybrać pasek brązowy. Warto zwrócić uwagę na sprzączkę, aby nie była zbyt duża, powinna być dobrze dopasowana do wielkości naszego paska. pamiętajmy iż paski także posiadają swoje rozmiary, należy wybrać się w taki sposób aby jak najlepiej odpowiadały obwodowi naszego ciała, aby dobrze leżał w szlufkach.

Kiedy nie posiadamy własnego pomysłu na styl, na dobranie marynarki będziemy mogli poszukać pomysłów w internecie, przykładowo na stronie https://faktyoswiecim.pl/dzieje-sie/styl-zycia/marynarki-meskie-bez-tajemnic-trendy-2021/, znajdziemy wiele interesujących zestawów odzieży męskiej, Zobaczymy jak można dobrać ubiór, co najbardziej pasuje. Zapoznamy się także jest obecnie panującymi trendami w modzie męskiej. Z pewnością pomoże nam to dobrać bardzo interesującą stylizację wykorzystującą marynarkę zarówno na co dzień jak i na bardziej oficjalne spotkania.