Stosowanie maszyn do tynkowania me wiele zalet.

Przede wszystkim zmniejsza zapotrzebowanie na siłę roboczą, ponieważ praca nakładania i wygładzania tynku może być wykonywana w tempie około trzykrotnie większym niż w przypadku ręcznego tynkowania. Maszyna obsługuje wiele prac mieszania i natryskiwania we właściwych proporcjach i poziomach. Tak zaoszczędzone prace robotnicze mogą zostać wykorzystane w innych miejscach, co przyczynia się do ogólnej szybkości realizacji projektu. Szybkość działania zwiększa dzienną wydajność i oszczędność czasu, co zapewnia lepsze przychody i lepszą reputację dla twojej firmy. Przed procesem tynkowania należy zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni ścian i sufitów. Powinny być one czyste i wolne od tłuszczu, oleju, farby, substancji organicznych i innych zanieczyszczeń. Połączenia kolumn należy przykryć siatką, a przestrzenie elektryczne oraz hydrauliczne należy zabezpieczyć suchą szmatką lub papierem. Przed natryskiem maszynowym tynku powierzchnia powinna być mokra. Utwardzanie jest ważne dla każdej świeżo otynkowanej powierzchni, a także dla powierzchni tynkowanej wspomaganej maszynowo. Maszynowe nakładanie tynków przyspiesza prace wykończeniowe

Zaleca się utwardzanie czystą wodą w odstępach 12 godzin przez pierwszy tydzień i codziennie przez kolejne 2 tygodnie w celu uzyskania mocnej, gładkiej i długotrwałej ściany.

Jeśli ściana zostanie niewłaściwie otynkowana, wyrównana i utrwalona, tynk może zacząć się kruszyć po krótkim czasie. Widać to wyraźnie, gdy widzimy złuszczanie się tynku w ciągu zaledwie kilku lat od wykończenia w nowoczesnych budynkach, w porównaniu do wspaniałych prac tynkarskich na starych kościołach, zamkach i dworach, które zostały wykonane setki, jeśli nie tysiące lat temu. Innowacje, które są niewłaściwie wykorzystywane, nadal zapewniają mniej niż zadowalające wyniki końcowe, ale Małek agregaty tynkarskie z pewnością ułatwią pracę. Wiele z tego, jak będzie wyglądała otynkowana ściana, zależy od poziomu umiejętności, doświadczenia i etyki pracy tynkarza. W rękach doświadczonego pracownika nowoczesne narzędzia i wysokiej jakości materiały zapewnią możliwość tworzenia prac, które rywalizują ze szczegółami i trwałością starożytnych tynkarzy.