Podobno kluczem do sukcesu jest wiara w siebie i jeśli ktoś w siebie nie wierzy to za wiele nie ma szans osiągnąć. Ta wiara w siebie to często niestety samolubne podejście, ale zauważmy, że osoby znane jak sportowcu wierzą w siebie i mają się za najlepszych. Dla nich nic innego nie ma znaczenia i co się dzieje? Oni odnoszą sukces, a zatem w tym tkwi problem, jeśli my tego sukcesu nie mamy.

Jeśli się za coś bierzemy nowa szkoła, studia czy praca i od razu mówimy, że nie damy sobie rady to niestety, ale tak też się stanie. W psychice człowieka drzemią duże pokłady i albo je wykorzystamy i wygramy albo zniszczymy wszystko. Warto zauważyć, że nawet można zniszczyć coś, co już działa, bo w siebie nie wierzymy. Otrzymujemy super biznes przynoszący dochody i co się dzieje? Niestety przegrywamy wszystko, dlatego że nie wierzyliśmy nigdy w to, że nam się to uda. Tak być nie może i niestety, ale osób z tym problemem się boryka. Często już w dzieciństwie rodzice w nas nie wierzą. Od tego się wszystko zaczyna i z wiekiem jest tylko gorzej i gorzej. Nie podchodzimy do super dziewczyny albo chłopaka, bo nie mamy szans. Jeśli tam myślimy i działamy to faktycznie szans nie ma żadnych.


Co zrobić żeby z tym walczyć?

Nie jest to wcale takie łatwe, ale trzeba stopniowo zmieniać swoje nastawienie do świata i do życia, a wtedy szanse na te lepsze efekty są. Trzeba zrobić sobie listę tego, co w nas jest wartościowe i zrobić listę sukcesów, jakie mamy. Często niedostrzegany wielu mniejszych i większych sukcesów, bo dla nas i tak to nic nie znaczy. Jednak są takie osoby, dla których to, co nam się już teraz udało osiągnąć jest marzeniem. Trzeba właśnie w tern sposób o tym pomyśleć, a wszystko pójdzie nam o wiele łatwiej. Informacje o tym jak uwierzyć w siebie mamy na https://amanda-blog.pl/na-czym-polega-wiara-w-siebie/ i trzeba już teraz tam zajrzeć. Dowiemy się jak można wziąć się za siebie żeby były z tego same pozytywne efekty. To ma ogromne znaczenie, dlatego trzeba będzie się starać zmieniać siebie. Zadanie trudne, czasochłonne, ale efekty na pewno z tego będą.