Panele podłogowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli poszukujemy uniwersalnego materiału na naszą podłogę.

Mogą zastąpić przykładowo drewno, wiele modeli może imitować różne odcienie deski drewnianej, parkietu. Oczywiście panele możemy zakupić o różnej długości, szerokości czy też wysokości. Dzięki temu będziemy mogli dopasować je do naszych podłóg, wybranie odpowiedniej wysokości paneli może pozwolić na uniknięcie wykonywania dodatkowej wylewki, aby zgrać poziom przykładowo z płytkami w naszym przedpokoju czy też w łazience.

Panel podłogowy to ciekawa alternatywa dla podłogi drewnianej

Drewnopodobne panele podłogowe Quick Step Majestic

Często producenci udzielają na nie długiej gwarancji, nawet do 25 lat. Warto zwrócić uwagę, iż panele laminowane czy też winylowe są bardzo wytrzymałe, są to rozwiązania, które będą odporne na działanie wody, zatem możemy je zastosować w łazience. Często możemy dobrać bardzo wiele odcieni kolorystycznych, może być to panel imitujący deskę dębową, orzech, grab czy też jesion. Warto zwrócić uwagę na rodzaj laminatu, jaki został użyty do produkcji, będzie on odpowiadał za wytrzymałość deski. Warto pamiętać, iż laminat, który szybko się przetrze sprawi, iż będziemy musieli wymienić panele podłogowe.

Panele możemy szybko ułożyć, posiadają one specjalne rowki, które ułatwiają ułożenie na uprzednio przygotowanej powierzchni, możemy także łatwo je dociąć, zatem panele może ułożyć także osoba mniej doświadczona. Naturalnie powinniśmy zwracać uwagę na parametry techniczne, jednym z nich jest klasa odporności na ścieranie czy zużycie, są to klasy od AC2 do AC6, przy czym AC6 jest klasą najwyższą. Są to panele najbardziej odporne, mogą być montowane na podłogach przykładowo w przedpokoju, gdzie często będziemy chodzili, także mogą sprawdzić się w budynkach firmowych, poczekalniach, korytarzach.

Bardzo ciekawym modelem są panele podłogowe Quick-Step Majestic, jest do panel niezwykle trwały, który sprawi, iż nasza podłoga będzie wyglądała wyjątkowo. Są to panele imitujące drewno, może być to panel naśladujący deskę dębową w różnych odcieniach, przykładowo brązowym, beżowym czy też naturalnym.