Najważniejsze wyborem, kiedy chcemy urządzić łazienkę, są z pewnością płytki, będą one najbardziej wpływały na kolorystykę, ostateczny wygląd całego pomieszczenia.

Mamy obecnie do wyboru bardzo wiele typów płytek ściennych oraz podłogowych, mogą być to płytki imitujące cegłę, beton, drewno czy też kamień naturalny. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, wybierzemy płytki jasne czy ciemne, dostępne są płytki o dużych rozmiarach czy też płytki posiadające różne wzory.

Jakie płytki sprawdzą się w aranżacji kuchni i łazienki?

Płytki imitujące marmur na ścianę

Płytki imitujące kamień od lat goszczą w naszych łazienkach, mogą być to płytki matowe lub błyszczące, które imitują marmur, granit, różnego rodzaju kamień naturalny. Wykorzystanie płytek tego rodzaju z pewnością wpłynie szczególnie na odbiór łazienki jako całości, oczywiście możemy zastosować płytki tego typu również w kuchni, dobrać do nich blaty kuchenne czy też płytki podłogowe. Dzięki temu stworzymy bardzo ciekawe wnętrza, często wybieramy płytki jasne, które mogą dodatkowo rozświetlać pomieszczeń. Dobrym przykładem tego rodzaju płytek jest model Egen Marvy, jest to płytka jasna z szarymi oraz złotymi żyłkami. Dzięki temu płytka będzie wygląda jak kamień, możemy stworzyć bardzo wyjątkowe wnętrza. Płytki imitujące marmur będą bardzo dobrze zgrywały się z elementami szklanymi oraz metalowymi, które znajdą się w naszych pomieszczeniach.

Płytki imitujące kamień możemy łączyć także z płytkami w innych kolorach, warto dobrać podobne odcienie, możemy łączyć płytki o podobnych wymiarach. W ten sposób możemy stworzyć bardzo ciekawą, klasyczną łazienkę, warto wybierać płytki, które będą łatwe w czyszczeniu. Płytki tego typu będą odporne na działanie wilgoci, jak wiadomo w łazience może zbierać się para wodna podczas kąpieli, będzie odkładała się na lustrach oraz na płytkach. W przypadku płytek podłogowych należy zatem dobrać płytki charakteryzujące się wysoką antypoślizgowością.

Jeżeli poszukujemy płytek imitujących kamień, warto zajrzeć na ofertę sklepów internetowych, przykładowo na stronie https://e-plytki.eu/zjawiskowa-lazienka-w-plytkach-drewnopodobnych znajdziemy płytki Egen Marvy, które są bardzo klasycznym rozwiązaniem do wielu pomieszczeń. Sprawdzą się doskonale jako płytki ścienne w naszej kuchni oraz łazience, są to płytki jasne o bardzo ciekawym wzornictwie, które bardzo dobrze imitują prawdziwy kamień.