Urodziny to święto osobiste. W tym dniu każdy z nas czeka na komplementy i gratulacje, uwagę i prezenty. Świeże kwiaty na urodziny w postaci spektakularnych bukietów lub koszy mogą być niezależnym prezentem lub przyjemnym dodatkiem do głównego prezentu. Możesz dać bukiet kwiatów na urodziny dowolnej osobie – mężczyźnie, kobiecie, starszemu, młodemu, a nawet dziecku.

Ile kwiatów powinno być w bukiecie na urodziny?

Piękne bukiety urodzinowe mogą składać się z kwiatów krzewów lub dużych pąków, których liczba odpowiada wiekowi „noworodka”. Jeśli urodziny mają parzystą liczbę lat, do bukieta dodaje się dodatkowy kwiat. Na przykład w pięćdziesiątą rocznicę zwykle dają bukiet 51 róż burgundowych (dla mężczyzn), szkarłatnych, pomarańczowych i różowych (dla kobiet).

Jak wybrać kolor bukietu?

Przy wyborze kwiaty do bukietu urodzinowy kolor kwiatów ma ogromne znaczenie. Mężczyźni zwykle mają solidne kwiaty o głębokich, nasyconych, ciemnych odcieniach – bordowym, nasyconym czerwonym, liliowym, niebieskim, fioletowym. Do przygotowania męskich bukietów na urodziny użyj kwiatów z długimi łodygami i dużymi pąkami – gerbery, róże, mieczyki, goździki, tulipany, piwonie. Zwykle jest to klasyczna, ścisła kompozycja typu pionowego lub kaskadowego, bez wystroju i jakiegokolwiek migotania w projekcie.

Kobiety mogą dawać absolutnie dowolne kwiaty. Najczęściej młode dziewczyny otrzymują kwiaty o delikatnych, jasnych odcieniach – różowym, niebieskim, białym, kremowym. Bukiety z Alstremerii, Frezji, Tulipany, Lilie, Piwonie, Gerbery są idealne. Panie w eleganckim wieku, wybierz piękny bukiet chryzantem, storczyków lub dalii. Istnieje zasada: im starsza kobieta, tym bardziej wyraziste i bogate odcienie kwiatów są dopuszczalne w bukiecie. Jednocześnie istnieje wiele wykwintnych kompozycji wykonanych w jasnych kolorach, które są idealne na prezent dla starszej kobiety – matki, babci, cioci, pracownika itp.

Wyrafinowane i luksusowe bukiety róż zasługują na szczególną uwagę. Róże to uniwersalne kwiaty, które będą odpowiednim prezentem dla każdej osoby, niezależnie od płci, wieku, zawodu i pozycji w społeczeństwie.

Kontrowersyjny wybór: żółty kolor i intensywny zapach

Żółte kwiaty są bardzo piękne. Słoneczne i radosne żółte róże, chryzantemy, gerbery, tulipany świetnie wyglądają w bukietach mieszanych i mono. Ale symbolika żółtych kwiatów ma negatywny kolor, wielu uważa, że ​​bukiet żółtego służy do rozdzielenia. Jeśli dana osoba ma takie przekonania, lepiej nie dawać jej żółtych kwiatów, aby nie urazić i nie być źle zrozumianym. Jednocześnie w wielu krajach kolor żółty jest uważany za kolor bogactwa, bogactwa materialnego i dobrobytu.

Jeszcze bardziej uważaj na mocno pachnące kwiaty. Są ludzie, którzy po prostu nie znoszą ostrego zapachu – drażni ich, powoduje bóle głowy, zawroty głowy. Aby bukiet na urodziny nie powodował dyskomfortu, lepiej nie uwzględniać kwiatów o ostrym obsesyjnym zapachu. Na przykład bukiet lilii na urodziny powinien być podawany tylko tym osobom, które naprawdę lubią te kwiaty. W przeciwnym razie raczej ostry aromat lilii może zepsuć twoje samopoczucie i nastrój.

Kwiaty i więcej: oryginalne bukiety na urodziny

W życiu zawsze jest miejsce na eksperyment i kilka niezwykłych rzeczy. I nawet zwykły bukiet kwiatów można zamienić w bardzo oryginalny prezent. Na przykład uzupełnij go niezwykłymi elementami – słodyczami, owocami lub wiązkami jagód, zabawnymi miękkimi zabawkami. Piękne i „jadalne” bukiety ze słodyczami lub miękkimi zabawkami są bardzo popularne wśród dzieci i młodych dziewcząt. Bukiety kwiatów i owoców – cytryny, pomarańcze, jabłka, brzoskwinie – są świetne dla gratulujących krewnym i kolegom. Spektakularny i niezwykły bukiet na urodziny można kupić w formie gotowej lub zamówić osobno.

Deklaracja miłości i pachnący prezent: wykwintny bukiet urodzinowy

Dzisiaj kwiaciarnie komponują różne bukiety – męskie i żeńskie, romantyczne i zmysłowo namiętne, i po prostu piękne, które spodoba się każdej osobie. Bukiet kwiatów może być „gadającym” przesłaniem, żarliwym wyznaniem miłości i wyrazem innych pięknych uczuć. Lub nie noś w sobie żadnego konkretnego znaczenia, ale po prostu bądź piękny, pachnący i świeży. Stylowy urodzinowe kwiaty sam lub jako dodatek do innego prezentu daje właścicielowi radość i przyjemność. A to oznacza, że ​​kwiaty spełniły swoją misję!