Problemy z wypadaniem włosów i łysieniem mogą mieć negatywny wpływ na codzienne życie wielu ludzi.

Wraz z rosnącym wpływem mediów społecznościowych i presji znajomych, stajemy się coraz bardziej świadomi swojego wyglądu, chcemy wyglądać jak najlepiej. Jednocześnie postęp w technologii zapewnił nam odpowiednie możliwości wykonania zabiegu transplantacji włosów z maksymalnym komfortem i minimalnie inwazyjnymi metodami, bez blizn, bólu i długich okresów rekonwalescencji.

Możemy tracić włosy z różnych powodów

Kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów

Wśród wielu przyczyn wypadania włosów, takich jak nieodpowiednia dieta, nadmierny stres, zmiany stylu życia, brak rutyny pielęgnacyjnej, ogromną rolę odgrywa również genetyka i hormony, zwłaszcza w przypadku łysienia. Coraz więcej osób już w młodym wieku doświadcza łysienia, które można wyleczyć trwale tylko poprzez zastosowanie procedur chirurgicznych, takich jak przeszczep włosów. Dostępnych jest kilka innych zabiegów na włosy, w tym laserowa terapia włosów i skóry głowy, procedury kosmetyczne, zmiana diety, naturalne środki, a także lecznicze szampony, odżywki i leki.

Są one jednak skuteczne tylko w przypadku wypadania włosów we wczesnych stadiach. Dopiero przeszczep włosów może wyleczyć późniejsze etapy wypadania włosów, obiecując skuteczne rezultaty w leczeniu łysienia czy wypadania włosów spowodowanych stanem zdrowotnym. Jeśli jednak zastosowanie tych środków nie przyniesie pożądanego rezultatu, należy przeprowadzić diagnozę skóry głowy, aby zidentyfikować prawdziwą przyczynę wypadania włosów i rozpocząć odpowiednie leczenie w odpowiednim czasie.

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który polega na przesadzeniu pobranego mieszka włosowego z jednej części głowy, w której jest wystarczająca ilość włosów, do drugiej części bez włosów. Po przeszczepieniu mieszki włosowe zaczynają produkować nowe włosy. Jest to jedyne trwałe rozwiązanie i może dawać bardzo dobre rezultaty. Wiele osób wybiera obecnie przeszczep włosów zagranica ponieważ ceny zabiegów są niskie, a czas oczekiwania na zabieg krótszy niż w naszym kraju.