Buty turystyczne są mocne i zapewniają lepszą ochronę przed żywiołami i trudnymi szlakami.

Często mają gumowe noski i podeszwy wewnętrzne dla lepszego podparcia stopy. Jeśli twój bagaż nie przekroczy 10 kilogramów i nie wybierasz się na wycieczki w skomplikowanym terenie, buty turystyczne mogą być idealne na podróż. Jednak w najtrudniejszych warunkach i na szlakach górskich buty trekkingowe nadal są odpowiednim standardem. Mają one najmocniejsze podparcie kostki, oferują lepszą ochronę przed śniegiem i błotnistymi warunkami, a także głębszą amortyzację wkładki na czas noszenia ciężkiego plecaka. Osiągają to dzięki połączeniu wysokości i sztywności kołnierza kostki, dobrej amortyzacji podeszwy i wytrzymałego materiału. Podeszwy butów trekkingowych są przeznaczone do pokonywania skalistego terenu i mają różny poziom sztywności. Podeszwy, zwykle wykonane z gumy, różnią się wzorami i głębokością występów, które są wgłębieniami w dolnej części podeszwy, i zapewniają pewniejsze oparcie dla chropowatych powierzchni.

Bardzo głębokie żłobienia zapewniają największą przyczepność, a bardziej płytkie lub szeroko rozstawione występy zapewniają mniejszą przyczepność.

Podeszwy butów turystycznych są zazwyczaj najbardziej wytrzymałe i nieelastyczne z podeszew butów sportowych, ale zapewniają maksymalną amortyzację podczas pokonywania trudnego terenu. Ten rodzaj buta ma głębszy wzór bieżnika zapewniający dobrą przyczepność i oferuje większą stabilność w całym bucie niż normalne buty sportowe. Buty trekkingowe muszą zapewniać stabilność podczas chodzenia po nierównych powierzchniach, a także wygodę i amortyzację w podeszwie, aby pochłonąć wstrząsy spowodowane różnymi uderzeniami. W Internecie możesz kupić buty trekkingowe męskie – Mmsport.pl to sklep, który oferuje odzież i obuwie sportowe. Buty trekkingowe powinny również mieć dobry bieżnik na podeszwie, aby utrzymać stopę mocno osadzoną na nierównych, skalistych czy śliskich powierzchniach. Większość butów trekkingowych ma wyższą cholewkę, co zapewnia dodatkową stabilność kostki.