Kobiety uwielbiają nosić biżuterię, szczególnie jeśli jest ona oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. W sklepach najpopularniejsza jest biżuteria ze złota, srebra, z dodatkami kamieni szlachetnych. Jednak nie każda kobieta może je nosić, a czasem ma ochotę założyć zupełnie coś nowego.

Obecnie panuje moda na biżuterię własnoręcznie zrobioną, ponieważ jest ona bardzo indywidualna i dopasowana do osobowości kobiety. Potrzebne są do tego koraliki, półfabrykaty, narzędzia, a także własne pomysły. Można się posiłkować znalezionymi w internecie, aby wiedzieć, od czego zacząć. Samo zrobienie biżuterii jest bardzo łatwe, począwszy od plecenia kolorowych sznurków czy zakładania koralików na specjalne gumki. Oczywiście nie tylko są to bransoletki, ale i naszyjniki, czy kolczyki. Niektóre z nich można podarować w prezencie bliskiej osobie, tym bardziej, jeśli zna się jej gust.

Do wyrobu biżuterii DIY można użyć za każdym razem zupełnie innych produktów, takich jak łańcuszki, koraliki metalowe, drewniane, wstążki, sznurki, piórka, dary natury, a nawet papier kolorowy. Wszystko zależy od inspiracji i chęci tworzenia, a także ilości czasu, który trzeba na to przeznaczyć. Aby prezent był udany, warto również stworzyć samemu opakowanie na biżuterię, z kartoników, czy papieru. Natomiast sama biżuteria może być srebrna, kolorowa, wykwintna, elegancka, czy freestylowa. Ozdobą jej są również kryształki Swarowskiego, bursztyny, muszelki, a nawet droższe kamienie szlachetne.

Tworzenie biżuterii krok po kroku

Pierwsze kroki są o wiele trudniejsze, ponieważ trzeba zapoznać się z podstawami tworzenia biżuterii. Ułatwieniem są sklepy internetowe, w których można się zaopatrzyć w półprodukty oraz narzędzia. Początkowe etapy powinny być próbkami, aby sprawdzić swoją kreatywność, cierpliwość, czy też chęć tworzenia. Warto zaczynać od najprostszej biżuterii, jak choćby z koralików czy ze sznurków. Dopiero z czasem można dodawać trudniejsze elementy, z wykorzystaniem nawet gorącego kleju. Niektóre półfabrykaty są tak drobne i delikatne, że należy uważać aby ich nie zniszczyć. Stąd też dobrym pomysłem są filmy pokazowe, na stronach o rękodzielnictwie, ułatwiające naukę. Możliwości i stylów tworzenia biżuterii jest mnóstwo, ponieważ inspiracje obecnie płyną z całego świata. Wykorzystać można tkaniny, materiały, kamienie szlachetne, muszelki, guziki, nitki, brokat, a także wszystko to, co znajdzie się w domowej szufladzie.

Po wielu próbach zazwyczaj okazuje się, że tworzenie biżuterii staje się pasją i wówczas pomysły same wpadają do głowy. Można założyć swojego bloga i pokazywać zdjęcia swojej kolekcji, ponieważ z biegiem czasu może się przerodzić to w biznes. Bardzo ważna jest w tym wszystkim dokładność i profesjonalne podejście do tworzenia, aby biżuteria trzymała się podczas noszenia na ręku czy na szyi. Wszystko należy dokładnie sprawdzać, a w razie potrzeby sklejać ze sobą. Półfabrykaty powinny być oryginalne, najlepiej ze srebra, aby nie uczulały kobiet, które będą taką biżuterię nosiły.

Jeżeli poszukujesz dekoracji, sprawdź hurtownię Czakos. Znajdziesz tam m.in. wstążki świąteczne, wstążki brokatowe, papier perłowy i wiele innych