Każdy z nas musi złożyć zeznanie podatkowe.

Jest to obowiązkiem każdej osoby która obraca w danym okresie pieniędzmi. Dotyczy to również i firm. W ich przypadku od października 2020 roku obowiązuje przy rozliczaniu się w urzędzie skarbowym tak zwany jednolity plik kontrolny. Jego powstanie miało uprosić składanie zeznań podatkowych przez firmy płacące podatek vat. Czy i ty do nich należysz? Jeśli tak czy już rozliczałeś się za pomocą jednolitego pliku kontrolnego? Jeśli jeszcze nie to w takim razie potrzebna jest ci wiedza w tym zakresie. Zatem najlepiej zrobisz odwiedzając stronę internetową firmy pragmago. Tu znajdziesz wszelkie niezbędne dla ciebie informacje na ten temat.

Czy już wiesz w jaki sposób powinna rozliczać się twoja firma z dochodów w danym roku?

Czy jednolity plik kontrolny pomaga przedsiębiorcom?

Wprowadzenie jesienią 2020 roku jednolitego pliku kontrolnego dla firm płacących podatek vat zdecydowanie ułatwiło im rozliczanie się z dochodów z urzędem skarbowym. Ułatwiło również pracę pracownikom skarbówek. Albowiem jednolity plik kontrolny jest taki sam dla wszystkich. Co więcej, zeznanie podatkowe za miesiąc czy kwartał vatowiec może złożyć również drogą elektroniczną. Jeśli zatem i wy należycie do tej grupy przedsiębiorców i jakimś trafem jeszcze nie macie wystarczającej wiedzy na temat jednolitego pliku kontrolnego to niczego nie straciłeś. Już teraz możesz wejść na stronę internetową firmy pragmago. Na niej uzyskasz wszelkie fachowe porady dotyczące jednolitego pliku kontrolnego oraz tego na jakich zasadach funkcjonuje w naszym kraju.

Jeśli jeszcze nie znasz firmy pragmago to w każdej chwili możesz wejść na jej stronę internetową. Znajduje się pod adresem https://pragmago.pl/porada/jpk-v7-nowy-jednolity-plik-kontrolny/. Wspomniane miejsce w sieci to skarbnica wiedzy również na temat jednolitego pliku kontrolnego. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć o nim jeszcze więcej wówczas nic nie stoi na przeszkodzie. W każdej chwili możesz skontaktować się z pracownikami tejże firmy.