Robiąc pranie każdy z nas zastanawia się czasem, dlaczego ubrania tracą kolor, są wyblaknięte, niezbyt ładnie pachną, albo są niewystarczająco doprane.

Winne temu mogą być złej jakości albo źle dobrane proszki do prania, które mogą zanieczyszczać wnętrze pralki. Poza tym mało kto z nas wie, że nie wszystkie materiały nadają się do prania w proszku i z tych błędów popełnianych z niewiedzy powstają zniszczenia ubrań. Inną opcją mogą być żele i płyny do prania. W przeciwieństwie do większości proszków do prania dostępnych w sprzedaży, są one o wiele bardziej skoncentrowane, a tym samym uzyskamy lepsze efekty prania. Są też delikatniejsze w działaniu i dzięki temu mniej niszczą ubrania, łatwiej się wypłukują nie pozostawiają też brzydkiego osadu w pralce, przez co ubrania są czystsze i bardziej świeże. Żele i płyny do prania mają również ładniejszą i trwalszą kompozycję zapachową. To właśnie dzięki niej ubrania są dłużej świeże i pachną jeszcze przez długi czas po wyjęciu z szafy. Po wypraniu ubrań w proszku do prania zapach znika stosunkowo szybko, a ubrania bardziej się niszczą, mechacą i rozciągają. Płyny i żele do prania zapobiegają takim problemom. Dodatkową zaletą stosowania żeli i płynów do prania jest to, że lepiej radzą sobie z usuwaniem silniejszych zabrudzeń czy plam, nie niszcząc przy tym ubrań, jak to robi większość wybielaczy czy odplamiaczy, których na niektórych rodzajach tkanin nie powinno się w ogóle stosować.

Płyny i żele dbają też o kolorowe ubrania, które mogą być wypłukiwane w praniu przy użyciu proszku, zapobiegając blaknięciu kolorów. Chronią też białe tkaniny (na przykład firanki) przed szarzeniem lub zżółknięciem, dając po praniu efekt olśniewającej, świeżej bieli. Poza tym żele i płyny do prania mają ceny porównywalne do proszków, więc nie nadszarpniemy budżetu domowego kupując te środki czystości – sprawdź ofertę na https://eurochemia.com/21-zele-plyny-do-prania. Dodatkową zaletą stosowania żeli i płynów jest to, że ich dozowanie jest o wiele bardziej wygodne, niż proszku. Łatwiej jest też butelkę żelu lub płynu przechowywać w łazience, ponieważ zajmuje ona mniej miejsca i unikamy ryzyka przypadkowego rozsypania, co się zdarza przy otwartym opakowaniu proszku.