Na etapie projektowania domy architekt powinien od razu wziąć pod uwagę rodzaj systemu wentylacyjnego jaki zostanie wybudowany. Dziś w dwudziestym pierwszym wieku technologie wentylacyjne i grzewcze pozwalają na dość szeroki wybór rodzajów ogrzewania.

Jednym z ostatnich hitów na targach budowlanych w Polsce jest ogrzewanie nadmuchowe, które pozwala na bardzo wydajną dystrybucję ciepła po wszystkich pomieszczeniach domu. Ogrzewanie z obiegiem ciepła to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą zaprzątać sobie głowy codziennym pilnowaniem temperatury. Rekuperacja to bardzo istotny proces, który pozwala na zwiększenie wydajności produkcji przemysłowej o wiele procent. Gdyby nie rekuperacja to przemysł przynosiłby ogromne straty, które mogłyby czasem decydować o być albo nie być jakiegoś zakładu hutniczego. W ogromnych piecach martenowski rekuperatory czyli wymienniki ciepła mają postać komory z kanałami, które oddają ciepło. Rekuperacja stosowana jest również na znacznie mniejszą skalę i przez zwykłych indywidualnych ludzi. W samochodach spaliny ogrzewają silnik, a w pojazdach na prąd odzyskiwana jest energia elektryczna, która jest ponownie wykorzystywana. Wiele osób decyduje się zamontować rekuperator czy warto czy nie, wiele osób zastanawia się na tą kwestią. Wszystko zleży od budynku w którym będziemy stosowali tego rodzaju rozwiązania. Z pewnością jednak tego rodzaju inwestycja zwróci się w ciągu kolejnych lat pracy.

Stare systemy wentylacji często są bardzo niewydajne i przynoszą duże straty ludziom, którzy mieszkają w domach z takimi systemami.

Warto więc zastanowić się nad wymianą systemu wentylacji na nowoczesny, w którym będzie zastosowane ogrzewanie z wymuszeniem obiegu. Taki system ogrzewania to bardzo duży komfort z korzystania. Możliwość ustawiania dowolnej temperatury, która będzie ściśle przez system pilnowana i kontrolowana. Ogrzewanie tego rodzaju to również tania eksploatacja oraz niewielki nakład pracy mieszkańców jeśli chodzi o obsługę takiego systemu. Ogrzewanie nadmuchowe to najlepsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku.