Włosy doczepiane to dodatkowe pasma włosów, które są przytwierdzone do naturalnych włosów za pomocą specjalnych doczepów, taśm lub klipsów.

Mogą być wykonane z naturalnych lub sztucznych włókien, a ich długość, kolor i tekstura mogą różnić się w zależności od preferencji osoby, która je nosi. Włosy tego rodzaju mogą być stosowane w celu dodania objętości, długości i stylu włosów. Mogą być stosowane tymczasowo lub na stałe, w zależności od preferencji i potrzeb. Włosy doczepiane są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ pozwalają na łatwe i szybkie zmiany fryzur, a także mogą służyć jako ochrona dla naturalnych włosów przed szkodliwymi zabiegami fryzjerskimi.

Włosy doczepiane – co to takiego?

Rodzaje włosów doczepianych

Istnieje kilka rodzajów włosów doczepianych charakteryzujących się konkretnymi cechami. Godne uwagi są między innymi włosy doczepiane na klipsy. Jest to najpopularniejszy rodzaj włosów doczepianych, który jest idealny dla osób, chcących dodać objętości lub długości do swoich włosów tymczasowo. Włosy doczepiane na klipsy są łatwe do założenia i zdejmowania i nie wymagają specjalnych narzędzi ani umiejętności fryzjerskich.

Kolejną godną polecenia grupę stanowią Włosy na taśmy. Są to doczepiane włosy, które mocuje się do naturalnych włosów za pomocą specjalnej taśmy klejącej. Są one łatwe w użyciu i trwałe, ale wymagają regularnego utrzymywania. Innym typem są włosy keratynowe. To specjalne doczepiane włosy, które są przymocowane do naturalnych włosów za pomocą keratyny, która jest podgrzewana i formowana w małe kulki. Są one trwałe, ale wymagają profesjonalnej aplikacji i usunięcia, gdy zaprzestanie się ich użytkowania.

Oczywiście doczepiane włosy są również dostępne w innych wersjach, takich jak na przykład mikroringi. Jest to rodzaj doczepianych włosów, które są przymocowane do naturalnych włosów za pomocą mikroringów. Są one bardziej trwałe niż włosy clip-in, ale wymagają więcej czasu na aplikację. Ważny jest też podział takich produktów pod kątem wykorzystanych materiałów. W tym przypadku mamy do czynienia z włosami syntetycznymi, jak również naturalnymi. Każdy może więc znaleźć coś dla siebie.