Jeden z najwygodniejszych i najbardziej powszechnych rozwiązań zastosowanych w odzieży do karmienia to rozcięcie materiału pod biustem. Bluzka czy koszulka składa się zazwyczaj z górnej warstwy materiału, która pokrywa wewnętrzną warstwę dolną.

Aby odsłonić piersi, wystarczy unieść górną warstwę materiału. Niżej przycięty top kończy się pod biustem i można go wyposażyć w gumkę dla lepszego dopasowania do ciała. Ta opcja jest bardzo prosta i zapewnia szybki dostęp do piersi dla dziecka. Takie cięcia są bezpiecznie ukryte przez górną warstwę materiału. Taki rodzaj odzieży najlepiej nadaje się dla matek ze stałą laktacją, gdy piersi nie podlegają silnym zmianom objętości. Upewnij się przed zakupem, że rozmiar fasonu pasuje do twojej sylwetki, a lokalizacja rozcięcia również jest dla ciebie wygodna. Odzież do karmienia uszyta jest według standardowych wymiarów, dlatego każda mama powinna dobrać ubrania zgodnie z własnym gustem i odczuciami. Takie ułatwienia do karmienia najczęściej znajdujemy w topach i koszulkach. Oprócz atrakcyjności estetycznej należy również zwrócić uwagę na wygodę takich ubrań. W razie potrzeby możesz łatwo odsłonić pierś w zaledwie kilka sekund, a podczas karmienia dziecka nie poczujesz dyskomfortu, ani nie pokażesz zbyt wiele ciała. Przykładem takich modeli mogą być nie tylko zestawy domowe, ale także różne tuniki i koszulki do zakładania na spacer czy zakupy.

Poziome i pionowe zamki błyskawiczne jest to bez wątpienia najbardziej wygodny i estetyczny sposób na szybkie nakarmienie dziecka.

Nie ma już potrzeby w takim przypadku stosowania podwójnej warstwy tkaniny. Małe i niepozorne zamki błyskawiczne można łatwo ukryć w zaszewkach, fałdach i innych elementach kroju materiału. Takie rozwiązania są najczęściej stosowane w topach, tunikach i bluzkach, jednym słowem w różnych stylizacjach, nawet eleganckich, jak sukienki do karmienia piersią. Zamek błyskawiczny można umieścić w pionie i poziomie, a nawet po ukosie, w zależności od kroju odzieży. Obie opcje są dość wygodne, a dostęp do piersi jest zapewniany natychmiast, za pomocą jednej ręki. Możesz w ten sposób karmić swoje dziecko prawie niezauważalnie.