Ubezpieczenia: ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie zdrowotne i lista jest długa.

Każdy musi inwestować w wiele rodzajów ubezpieczeń przez całe życie, ale skąd możesz mieć pewność, że wybierasz odpowiedni rodzaj od właściwego agenta? Ten artykuł zawiera przydatne wskazówki i porady dotyczące wyboru odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia i odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej.Zanim likwidator roszczenia ubezpieczeniowego pojawi się w Twojej lokalizacji, upewnij się, jaka będzie jego nazwa. Pomoże to w zapewnieniu bezpieczeństwa i gładkości całego roszczenia. Możliwe, że fałszywy zarządca może próbować uzyskać dostęp do twojego domu lub nieruchomości w swoich złych intencjach.Prowadź pisemny dziennik każdej rozmowy, którą prowadzisz z firmą ubezpieczeniową, w tym datę, godzinę i długość rozmowy. Zapewni to, że ty i firma ubezpieczeniowa jesteście na tej samej stronie na temat tego, co zostało powiedziane. Zapisanie tych informacji może również pomóc w osiągnięciu ugody w przypadku niewłaściwego postępowania ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego.Jeśli przeprowadzasz się, koniecznie skontaktuj się z firmą przeprowadzkową, aby sprawdzić, jakie ubezpieczenie posiada. Większość firm zajmujących się przeprowadzkami ma po prostu politykę „za funt” dla wszystkich treści. To może być w porządku, jeśli masz dość zwyczajne, duże meble; jednak, jeśli masz bardzo drogie meble, dzieła sztuki, dużo elektroniki lub innych przedmiotów, które mogą nie ważyć dużo, ale są cenne, powinieneś zapytać swojego agenta ubezpieczeniowego o dodatkowe ubezpieczenie przeprowadzki.Powtarzaj za mną: podpisując polisę ubezpieczeniową, zawsze musisz przeczytać drobny druk. Świetna rada dotycząca wyboru firmy ubezpieczeniowej

W transakcji ubezpieczeniowej zazwyczaj będziesz musiał podpisać dużą liczbę dokumentów zawierających tysiące słów drobnym drukiem.

Musisz przeczytać i zrozumieć te formularze przed podpisaniem jakiejkolwiek polisy ubezpieczeniowej. Nie pozwól agentowi przedmuchać formularzy i po prostu podpisz się w kilku miejscach oznaczonych X. Jeśli nie zrozumiesz drobnego druku, prawdopodobnie będziesz żałować swojej decyzji o zakupie.Właściciele małych firm, którzy zatrudniają ludzi, muszą mieć pewność, że mają wystarczające ubezpieczenie pracownicze, aby w pełni zaspokoić ich potrzeby. Jeśli pracownik zostanie ranny lub zabity podczas pracy i nie jest odpowiednio objęty polisą odszkodowawczą pracodawcy, właściciel ten stawia się w wyjątkowo niepewnej sytuacji prawnej.Skontaktuj się ze swoją obecną firmą ubezpieczeniową, aby uzyskać zniżki, zanim rozważysz zmianę ubezpieczyciela. Możesz nawet powiedzieć otwarcie o przyczynie swojego zapytania. Jeśli byłeś dobrym klientem, możesz być zaskoczony, jakie oferty może Ci zaoferować Twój ubezpieczyciel. Dobrzy klienci są cennymi aktywami dla firm ubezpieczeniowych i podejmą kroki, aby się ich trzymać.Jeśli uważasz, że twoje ubezpieczenie jest zbyt drogie, poszukaj tańszego. Upewnij się, że wiesz, ile obciąży Cię obecne ubezpieczenie za anulowanie polisy. Bardziej interesujące może być poczekanie, aż będziesz musiał odnowić ubezpieczenie, aby zmienić ubezpieczenie, aby nie płacić absurdalnie wysokiej opłaty za anulowanie.Rejestruj wszystko, od uszkodzeń po zgłoszenie, aby upewnić się, że Twoje roszczenie zostanie zatwierdzone. Zapisuj wszystkie osobiste spotkania i rozmowy telefoniczne, aby uzyskać harmonogram tego, o czym dyskutowano i kiedy; da ci to dobre zrozumienie postępów w roszczeniu. Po rozmowie z kimś o swoim roszczeniu, powinieneś sporządzić pisemny opis rozmowy; zapewnia to, że wszystkie strony są na tym samym poziomie.Przy wszystkich rodzajach ubezpieczeń, polis i firm, które są dostępne do wyboru, upewnienie się, że dokonasz właściwego wyboru, ma kluczowe znaczenie dla Twoich osobistych potrzeb. Teraz, gdy zapoznałeś się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi wyboru odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia, zacznij się rozglądać i uzyskiwać wyceny!