Filtry przepływowe dedykowane są do uzdatniania wody, obecnie stanowią jedną z najskuteczniejszych metod na podwyższenie jakości wody już na etapie jej poboru.

 

Montaż filtrów przepływowych

Filtry przepływowe to szybki i skuteczny sposób na poprawę jakości wody użytkowej w domu. Instaluje się je w bezpośrednim miejscu pobierania wody, czyli zazwyczaj na rurze doprowadzającej wodę. Dzięki takiemu zabiegowi filtry skutecznie uzdatniają wodę w całym domu.

 

Filtry przepływowe wyposażone zostały w różnego typu złoża, co pozwala wyeliminować z wody związki, które są odpowiedzialne za twardość wody, obecność metali ciężkich, azotanów sodu, czy innego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych w postaci: piasku, produktów pochodzących z procesów korozyjnych, tłuszczu i innych.

 

Rodzaje wymiennych wkładów filtrujących

W zależności od użytego złoża można osiągnąć różne wyniki końcowe.

 

Filtr polipropylenowy skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne znajdujące się w wodzie takie jak piasek, czy inne produkty pochodzące z korozji elementów instalacji sanitarnej.

 

Filtr z węglem aktywnym z kolei pozwala na eliminację związków chloru oraz innych zanieczyszczeń typu organicznego. Filtr węglowy skutecznie poprawia smak wody, jej zabarwienie i zapach, przez co woda staje się przyjemniejsza w użytkowaniu.

 

Filtr z żywicą jonowymienną przeznaczony jest do zmiękczania wody, jednocześnie usuwając z niej niepotrzebne jony wapnia i jony magnezu.

 

Filtr azotanowy jest dedykowany do usuwania szkodliwych azotanów znajdujących się w wodzie. Filtr tego rodzaju doskonale sprawdzi się w domach z własnym ujęciem wody, gdzie istnieje spore prawdopodobieństwo przedostawania się do wody azotanów pochodzących z pobliskich pól rolniczych i nieszczelnych szamb przydomowych.

 

Filtr typu blok węglowy, podobnie jak filtr z węglem aktywnym, skutecznie eliminuje z wody związki chloru i zanieczyszczenia organiczne. W tym przypadku dodatkowo spełnia rolę filtra mechanicznego, usuwa zanieczyszczenia mechaniczne.

 

Jak dobrać odpowiedni filtr?

W celu dobrania najbardziej odpowiedniego filtra, który będzie spełniał swoje zadanie w pierwszej kolejności poddać wodę badaniom, aby poznać stopień twardości i poziom zanieczyszczeń. Warto wspomnieć, że filtry można montować pojedynczo, lub w dowolnej konfiguracji według potrzeb. Zalecane jest stosowanie filtru polipropylenowego na początku i końcu każdej instalacji.

 

Jak często wymieniać filtr

Decydując się na montaż filtra należy pamiętać o jego regularnej wymianie. Maksymalny rekomendowany okres użytkowania wynosi trzy miesiące. Procesowi wymiany podlega sam filtr oraz uszczelka o-ring. Dzięki zastosowaniu filtrów przepływowych zmniejsza się zużycie środków chemicznych, dlatego tez jest to rozwiązanie dobre dla środowiska. Dodatkowo dobrze oczyszczona woda przedłuża żywotność używanych w domu sprzętów.

 

Montaż filtrów przepływowych to ogrom korzyści zarówno dla portfela, jak i zdrowia i gwarancja zdrowej, czystej i smacznej wody.