Aby odpowiednio dbać o zdrowie naszych zębów należy je szczotkować dwa razy dziennie, płukać płynem do jamy ustnej i regularnie odwiedzać gabinet dentysty.

Pierwszym dentystą w życiu człowieka powinien być dentysta rodzinny, inaczej zwany dentystą ogólnym. Dentysta rodzinny to osoba, którą często odwiedza się na coroczne przeglądy stomatologiczne.

Regularne wizyty u stomatologa są niezbędne dla zdrowia jamy ustnej

Wybierz stomatologię dziecięcą w Poznaniu

Stomatolog rodzinny jest uważany za dentystę ogólnego. Leczą pacjentów w każdym wieku i oferują szeroki zakres usług, od wypełnień po badania przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej. Endodonta zwraca uwagę na miękkie, wewnętrzne warstwy zębów. Główny nacisk kładziony jest na ból zęba, infekcje i kanały korzeniowe. Natomiast w gabinetach ortodontycznych stomatolodzy korygują uśmiech, aby poprawić wygląd i funkcjonowanie za pomocą technik prostowania zębów i ortodoncji. Innym rodzajem usług jest stomatologia dziecięca, która skupia się na profilaktyce i leczeniu zębów mlecznych i stałych u najmłodszych pacjentów.

Regularne wizyty u dentysty są tak samo ważne, jak regularne wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Dentysta rodzinny będzie miał stałą relację z każdym członkiem rodziny, aby pomóc utrzymać zdrowe zęby i poradzić sobie z ewentualnymi problemami ze zdrowiem jamy ustnej. Dentyści rodzinni mają stałe godziny pracy i mogą leczyć całą rodzinę w ciągu jednego dnia. Niezależnie od tego, czy dana osoba umawia się na wszystkie wizyty od razu, czy z rzędu, pacjent musi odbyć tylko jedną podróż do gabinetu.

Im lepiej dentysta zna rodzinę i jej historię zdrowia, tym lepiej może pomóc w uzyskaniu pięknego i zdrowego uśmiechu. Nowoczesna stomatologia dziecięca poznań kompleksowo leczy zęby dzieci w różnym wieku, co pomaga zapobiegać chorobom w przyszłości, możemy również liczyć na doradztwo w zakresie ortodoncji i higieny jamy ustnej u malucha. Regularne kontrole i czyszczenie zębów pomagają zapobiegać wszelkim przyszłym problemom, zapobiegając chorobom dziąseł i próchnicy.