Czasem, dzieje się tak, że ktoś w ostatniej chwili, tuż przed opłaceniem transakcji, zrezygnował z zakupów. Każdy ma do tego prawo, z czego doskonale zdaje sobie sprawę Allegro, jedna z najpopularniejszych w Polsce platform sprzedażowych. Dlatego kupując z tym serwisie możesz skorzystać z opcji: „anulowanie zakupu na Allegro”. Ale czy zawsze?

Każdemu może się zdarzyć w ostatniej chwili rozmyślić się z kupna produktu, nawet, jeśli robi zakupy w internecie. Powody takiej decyzji są różne. Czasem w ostatniej chwili udaje nam się znaleźć coś innego w lepszej cenie, czasem po zaglądnięciu na konto bankowe okazuje się, że nie możemy sobie pozwolić na zakupy.

A jak ta kwestia wygląda na jednej z najpopularniejszych platform sprzedażowych w Polsce? Czy istnieje coś takiego, jak anulowanie zakupu na Allegro? Oczywiście, że tak. Aby z tej opcji skorzystać, należy znać kilka prostych zasad. Jako sprzedawca możesz też skorzystać z narzędzia, które pomoże Ci uskutecznić bardziej wydajną obsługę tego marketplace – dowiedz się więcej o Apilo.

Anulowanie zakupu na Allegro – zasady

Po pierwsze, anulowanie zakupu jest możliwe, jeśli zdecydowałeś się na ofertę konta firmowego. Po drugie, gdy decydujemy się na zmianę decyzji zakupowej, należy także pamiętać, że anulowanie zakupu może nastąpić do momentu, w którym sprzedawca nie rozpocznie realizacji zamówienia. Gdy status przesyłki się zmienia, wówczas opcja ta jest już niedostępna. Po trzecie, warto pamiętać także o tym, że nawet, jeśli status przesyłki nie zmienia się, to anulowanie zakupu na Allegro jest możliwe do 3 dni po złożeniu zamówienia.

Kupując na Allegro, nie zawsze jednak można się rozmyślić podjętej decyzji zakupowej. Są takie kategorie, gdzie opcja anulowania zakupu nie funkcjonuje.

Kiedy nie można korzystać z opcji anulowania zakupu?

  • w kategorii: leki,

  • w kategorii: gry online,

  • w kategorii: audiobooki,

  • w kategorii: produkty inwestycyjne.

  • w kategorii: kody,

  • w kategorii: e-booki;

  • gdy wybrało się formę dostawy: „wysyłka e-mailem”.

Podsumowanie

Jeśli planujesz robić zakupy na Allegro, zawsze lepiej wcześniej jest przemyśleć transakcję. Co prawda, istnieje taka opcja, jak „anulowanie zakupu”, ale jest ona dostępna na określonych zasadach. Aby nie wydawać pieniędzy na to, co w rzeczywistości nie do końca potrzebujesz, rób po prostu zakupy z głową, a z opcji anulowania korzystaj w ostateczności.