Osoby lubiące czytać, często posiadają obszerną ilość książek w swoim pokoju. Niechlujnie poukładane mogą stworzyć wrażenie bałaganu i oszpecić wygląd całego pomieszczenia.

Dlatego warto zagospodarować dla nich odpowiednią powierzchnię oraz umieścić w niej wytrzymałe meble komponujące się z resztą. Powinny być starannie dobrane, by stanowiły integralną część domu. Mogą być to zarówno szafy biblioteczne, jak i cały system półek, umieszczonych w ścianach. Innym rozwiązaniem może okazać się obudowa przestrzeni pomiędzy oknami albo zabudowanie wnęk drzwiowych. Niektórzy z wielkim zaangażowaniem dobierają meble stylowe, przeznaczone do oddzielnego pokoju na bibliotekę, tworząc w ten sposób oddzielny kąt do pracy o niesamowitym klimacie. Wiele jest sposobów na urządzenie domowej biblioteczki. Wszystko zależy od wyobraźni, od tego, w jaki sposób chcemy wykonać naszą domową biblioteczkę. Salon w stylu skandynawskim powinien być czysty i funkcjonalny. Zastosowanie prostych linii i minimalistycznych, nowoczesnych mebli w połączeniu z przytulnymi elementami, takimi jak pluszowe dywany i koce, pomaga stworzyć przestrzeń życiową, która jest przyjemna i nie jest zbyt zagracona.

Poszukaj sofy o nowoczesnym stylu. Sofy skandynawskie często mają drewniane kątowe nogi. Dodaj komfortu i elementów teksturowych za pomocą kilku poduszek w stonowanych kolorach. Zmiękcz ostre, drewniane elementy, dodając dywanik. Wybierz dywanik ze sztucznego futra lub skóry bydlęcej, aby zaprezentować naturalne elementy stylu, lub spójrz na neutralne dywany z wełny, aby przywrócić równowagę w swoim pokoju. Uzupełnij wygląd dodatkowymi siedziskami jak na przykład krzesła z ekoskóry w stylu skandynawskim. Poszukaj tych wykonanych z jasnego drewna z zakrzywionymi plecami, zwężanymi nogami i innymi stylowymi elementami. Skandynawowie często czerpią inspirację z natury, dlatego rośliny i kwiaty są popularne w wystroju wnętrz. Zastosuj proste akcenty dekoracyjne, takie jak eleganckie wazony ceramiczne o klasycznych kształtach.