Henna z dużą zawartością kasji jest idealna do tworzenia naturalnego efektu smug słonecznych w jasnych lub siwych włosach.

Naturalna roślinna henna jest całkowicie wolna od chemikaliów i nie zawiera agresywnych metali, parabenów ani toksyn, które podrażniają włosy i skórę głowy. Bez względu na kolor henny głęboko odżywia, pielęgnuje i stanowi doskonałą alternatywę dla agresywnych chemicznych farb do włosów. Należy pamiętać, że może powodować lekkie wysuszenie włosów, które są już skłonne do wysuszenia lub szarzenia, ale może temu zaradzić stosowanie dobrej odżywki do włosów. Warto zatem przejść z chemicznej farby na naturalną i kupić hennę do farbowania włosów. Musisz jednak wybrać naturalną hennę dobrej jakości, aby uzyskać odpowiednie rezultaty na włosach. Powinnaś również zwrócić uwagę na składniki, jakie są stosowane w mieszankach o różnych kolorach. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że henna jest naturalna i wysokiej jakości, jest przyjrzenie się składnikom na etykiecie opakowania. Na opakowaniu czystej henny powinna się znajdować tylko jedna rzecz, a mianowicie roślina henny (Lawsonia Inermis). Jednak istnieje kilka wyjątków od tej reguły. Na co zwrócić uwagę wybierając hennę do ufarbowania włosów

Ciemne odcienie henny wykorzystują również naturalną roślinę Indigo, podczas gdy henna w jasnych kolorach używa rośliny Cassia do zmiany odcieni.

Sekret polega na tym, że dobiera się różne stężenia tych roślin do uzyskani pożądanych kolorów, jak Pole henny indygo aby uzyskać brązy, burgund, kasztanowy, czarny, fioletowy, i kasję aby wyszedł kolor miedziany, złocisty lub odcienie blond. Na początku stosowanie henny może wydawać się skomplikowana. Jeśli boisz się spróbować farbowania włosów henną, najlepiej obejrzyj filmy instruktażowe online lub przeczytaj instrukcję użytkowania dołączoną do opakowania z proszkiem henny. Sproszkowaną hennę miesza się z ciepłą wodą i po utlenieniu nakłada na włosy. Po odczekaniu określonego czasu hennę spłukuje się, a właściwy kolor pojawia się na włosach zazwyczaj w ciągu dwóch dni, dlatego nie należy się przejmować początkowym jaskrawym odcieniem.