Wszelkiego rodzaju sporty wodne zyskują z każdym rokiem na popularności. Wzrasta świadomość Polaków na temat różnych sprzętów niezbędnych do uprawiania tego typu aktywności. Kamizelki ratunkowe – pneumatyczne i te tradycyjne – są absolutnie niezbędnym ekwipunkiem, który ma na celu ochronę naszego zdrowia i życia.

Czym są kamizelki ratunkowe pneumatyczne?

Są one środkiem ratunkowym, który to dzięki swoim właściwościom wypornościowym ma na celu utrzymanie człowieka na powierzchni wody. Definicja wydaje się prosta, pytanie więc brzmi: czym różnią się od tradycyjnych kapoków? Sposobem pompowania, funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Wystarczy tylko rzucić okiem na kamizelki ratunkowe pneumatyczne, aby stwierdzić, że już sam ich wygląd znacząco odbiega od dobrze nam znanych klasycznych kapoków.

Nie tylko wygląd

Kamizelki ratunkowe pneumatyczne są niezwykle popularne wśród żeglarzy. Dlaczego? Dlatego, że dzięki swojej budowie nie krępują ruchów. Krótko mówiąc – są niesamowicie wygodne. W stanie spoczynku (gdy nie są napompowane) przylegają do odzieży nie ograniczając przy tym w żaden sposób swobody użytkownika. Pompują się automatycznie przy pierwszym kontakcie z wodą, dzięki czemu gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo w przypadku niekontrolowanego upadku. Zajmują naprawdę niewiele miejsca, zmieszczą się w ciasnym kokpicie małego kajaka. Są łatwe do przechowywania.

Dodatkowe akcesorium

Jeżeli chcesz w pełni cieszyć się z funkcjonalności oferowanej przez kamizelki ratunkowe pneumatyczne powinieneś liczyć się z tym, że należy zaopatrzyć się w odpowiedni nabój CO2. Dbaj o to, aby zawsze mieć zapasowy wkład. Nie zniechęcaj się jednak – jeżeli zużyłeś już swój nabój i nie posiadasz dodatkowego, Twoja kamizelka nadal świetnie będzie pełnić swoją funkcję – będziesz musiał po prostu napompować ją manualnie (poprzez pociągnięcie za sznurek) bądź ustnie (niektóre modele wyposażone są w specjalnie przeznaczoną do tego rurkę).

Pamiętaj o wysokiej jakości!

Jako że kamizelki ratunkowe pneumatyczne mają na celu ochronę Twojego życia, szczerze radzę Ci zakupić swój egzemplarz ze sprawdzonego źródła. Polecam stronę GoSup.pl, gdzie znajdziesz produkty znanych i cenionych marek, takich jak np. Aquarius czy NRS. Ten sklep internetowy posiada asortyment wysokiej jakości w naprawdę niskich, konkurencyjnych cenach. Z pewnością zauważysz, że kamizelki ratunkowe pneumatyczne są odrobinę droższe od tradycyjnych kapoków, ale cóż… Biorąc pod uwagę ich funkcjonalność, wygodę oraz skomplikowany mechanizm, w który są wyposażone, ich cena wydaje się naprawdę niewysoka.