Czy chcesz psiego towarzysza? Czy rozumiesz, za co będziesz odpowiedzialny, gdy wejdziesz w posiadanie swojego psa? Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami, które zaczynają się, gdy po raz pierwszy przyprowadzasz szczeniaka do domu.

Ten artykuł pokaże ci liny i przygotuje cię na nowego najlepszego przyjaciela.Podobnie jak ludzie, psy powinny co roku chodzić do weterynarza na kontrolę. Ponieważ twój pies nie może z tobą rozmawiać, możesz mieć problem z rozpoznaniem, kiedy twój pies odczuwa ból, jak gdyby miał zapalenie stawów. Musisz co roku chodzić do weterynarza na kontrolę.Zadbaj o to, aby Twój pies był chłodny podczas podróży samochodem latem. Nawet przy włączonej klimatyzacji pies może się przegrzać w swoim transporterze. Prostym i tanim środkiem zaradczym jest zamrożenie kilku galonowych dzbanów wody i umieszczenie ich blisko niego, gdzie może się zwinąć i ochłodzić.Jeśli w twoim domu są leki na receptę i inne leki, trzymaj je z dala od psa. Jeśli twój pies ma dostęp do tych tabletek, może to mieć fatalne konsekwencje. Jeśli przypadkiem pies zje niektóre z twoich tabletek, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem.Nie zabieraj psa z własnej posiadłości bez smyczy, bez względu na to, jak dobrze się zachowuje. Coś może go odwrócić, jak wiewiórka lub kot, powodując, że opuści cię. Za działania i bezpieczeństwo Twojego psa odpowiadasz.Jeśli twój pies spędza dużo czasu na świeżym powietrzu, może w końcu wejść w kontakt ze skunksem. Jeśli zostanie spryskany, wymieszaj razem jedną łyżeczkę płynu do mycia naczyń, czwartą filiżankę sody oczyszczonej i kwartę roztworu nadtlenku wodoru (ale upewnij się, że nie więcej niż trzy procent). Nałóż mieszankę na sierść psa i pozostaw ją na pięć minut. Masz psy? Co powinieneś o nich wiedzieć!

Dobrze umyj psa później.Jeśli zauważysz, że zimą Twój pies wysycha na skórze, prawdopodobnie musisz go częściej myć.

W ten sposób pozbędziesz się starego futra i pomożesz w prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów łojowych. Spróbuj szczotkować zęby raz rano i raz wieczorem, aby sprawdzić, czy zrobi to różnicę dla Twojego zwierzaka.Nigdy nie podawaj swojemu psu mleka! Nie jest to konieczne dla jego organizmu, a on i tak nie ma odpowiednich enzymów, aby go strawić. Karmienie psa mlekiem krowim może prowadzić do przewlekłej biegunki i powodować rozstrój żołądka, a także inne problemy zdrowotne. Trzymaj się czystej starej wody dla zdrowego i nawodnionego psa.Przygotowując się do pielęgnacji swojego zwierzaka, rozpocznij sesję na prawej stopie, pomagając psu się zrelaksować. Spędź kilka minut po prostu głaszcząc go, zaczynając od głowy, a następnie pocierając plecy, łapy, brzuch, a nawet ogon. Gdy poczujesz, że Twój pies jest szczęśliwy i zadowolony, zacznij go pielęgnować.Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o ilości karmy, jaką powinieneś codziennie karmić swojego psa. Ważne jest, aby przestrzegać wytycznych w trosce o zdrowie Twojego psa. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, jakie są potrzeby Twojego psa i jakie ilości są odpowiednie.Jeśli myślisz o adopcji psa, spróbuj wziąć kilka tygodni wolnego od pracy, aby spędzić trochę czasu ze szczeniakiem i nauczyć go kilku dobrych nawyków. Szkolenie szczeniaka i pomaganie mu w przyzwyczajeniu się do nowego środowiska będzie znacznie łatwiejsze, jeśli jesteś w domu.Wiedza zdobyta podczas lektury tego artykułu w całości przygotuje Cię do przyprowadzenia psa do domu raz na zawsze. Gdy masz już wszystko, czego potrzebujesz, a Twój dom jest zabezpieczony przed szczeniakami, idź i znajdź sobie najlepszego przyjaciela. Dasz im życie, na jakie zasługują i zapewnisz sobie niekończące się godziny miłości.