Z pewnością wielu kierowcom czasem zdarzyło się jechać szybko samochodem, który został uszkodzony przez kamienne odłamki i żwir pryskające spod kół.

Moc i moment obrotowy mogą zapewnić przyjemność z jazdy, ale cała ta moc może mieć wpływ na wygląd twojego samochodu, zwłaszcza na masce i przednim zderzaku. Takie uszkodzenia lakieru są powszechne, o ile oczywiście nie zdecydujesz się na nałożenie folii ochronnej na samochód.

Jak najlepiej zabezpieczyć lakier samochodu przed uszkodzeniami

Czy oklejanie pojazdów folią jest skuteczne

Przezroczysta powłoka poliuretanowa tworzy barierę między twoim samochodem a wszystkim, co może zepsuć jego wygląd. Małe odpryski i rysy są wchłaniane przez folię, dzięki czemu oryginalna farba fabryczna jest wolna od skaz. Jeśli nie chcesz oklejać całego samochodu, warto zdecydować się na nałożenie folii ochronnej na cały przód pojazdu, w tym na zderzak, maskę i błotniki, dzięki czemu będzie on chroniony przed odpryskami kamieni i zarysowaniami, które mogą zrujnować wygląd pojazdu.

Folia ochronna do lakieru samochodowego to przezroczysta powłoka z uretanu, która jest owinięta wokół zewnętrznej części samochodu, aby zapewnić linię obrony przed zanieczyszczeniami i zagrożeniami środowiskowymi. Folia służy jako warstwa ochronna, przejmując i pochłaniając uszkodzenia, które w przeciwnym razie wpłynęłyby na lakier fabryczny pojazdu. Folia chroniąca lakier jest podstawą każdego rozsądnego długoterminowego planu ochrony lakieru. Kamyki, żwir i gruz drogowy są prawdopodobnie największym zagrożeniem dla wyglądu twojego pojazdu. Ponieważ folia chroniąca lakier jest odporna na uderzenia, neutralizuje zagrożenie odpryskami kamieni.

Jakość lakieru samochodu jest głównym czynnikiem decydującym o jego wartości odsprzedaży. Folia ochronna zakładana poprzez oklejanie pojazdów Wrocław pomoże ci wydobyć z twojego samochodu jak najwięcej i sprawia, że pojazd dłużej wygląda jak nowy. Neutralizując zagrożenia środowiskowe i chroniąc lakier twojego samochodu, folia utrzymuje auto w jak najlepszym stanie przy stosunkowo minimalnej konserwacji.