Wielu przedsiębiorców nie lubi zimy. W takich chwilach załadunek i rozładunek towaru może być szczególnie trudny, irytujący i niebezpieczny.

Chodzi nie tylko o panujący na zewnątrz mróz, ale i o śliską rampę. Nie możesz zamknąć firmy na zimę. Jak więc zadbać o bezpieczne korzystanie w tego elementu? Pomogą Ci w tym promienniki elektryczne.

Elektryczne promienniki to urządzenia, które świetnie sprawdzają się nie tylko wewnątrz obiektów, ale również i na zewnątrz. Ich pomoc jest nieoceniona, w przypadku firm, posiadających magazyny. Jeśli Twoi pracownicy musza korzystać w rampy, upewnij się, że zawsze będzie to bezpieczne zadanie. Promienniki IR, zamontowane w oparciu o dobrze wykonany projekt sprawią, że szybko zapomnisz o utrudnieniach związanych z zimą.

Co ważne, promienniki elektryczne mogą wykorzystywać w swojej pracy termostat. Ustaw go tak, aby zawsze był w pogotowiu i uruchamiał reflektory ciepła wtedy, gdy będzie to niezbędne. Gdy temperatura zacznie oscylować w okolicy zera, promienniki IR zostaną automatycznie załączone i zaczną chronić rampę przed oblodzeniem, a emitowane przez nie ciepło rozpuści spadający na podjazd śnieg. Dzięki temu, nigdy nie zastaniesz rampy, która nie nadawałaby się do użycia!

Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniej mocy, wielkości, a także rozmieszczenie urządzeń. Zbyt mała moc, nie zapewni oczekiwanego efektu. Promienniki elektryczne powinny zostać tak zainstalowane, aby nie zabierały powierzchni rampy. To bardzo ważne, ponieważ przenosząc towar musisz mieć pewność, że jej szerokość pozwoli Ci na bezpieczne wykonanie zadania. Odpowiedzialni specjaliści z firmy Irsystem tak przygotują projekt antyoblodzeniowy, aby uwzględniał on wszystkie aspekty bezpieczeństwa. Promienniki zostaną umieszczone za ewentualnymi barierkami lub krawędzią rampy. Ponadto zostaną zabezpieczone przed konsekwencjami uderzenia. Dzięki temu, Twoi pracownicy po pewnym czasie w ogóle zapomną o ich istnieniu.