,,Deadpool 2″ to jeden z najbardziej zabawnych filmów akcji o superbohaterach, jakie do tej pory nakręcono.

Pierwsza część filmu ,,Deadpool” cieszyła się wielką popularnością widzów, i takich samych reakcji można się spodziewać po drugiej części. Po tym, jak zawodowy zabójca Wade Wilson został wyleczony z raka w wyniku eksperymentalnej terapii, jest on praktycznie nieśmiertelny. W pierwszym filmie dowiadujemy się, jak Wade Wilson radzi sobie ze swoją nową siłą i oszpeconym ciałem. W końcu odzyskuje swoją dziewczynę, Vanessę (Morena Baccarin), ale nie mamy co liczyć na szczęśliwe zakończenie. Film pełen jest zaskakujących zwrotów akcji i niewybrednego humoru, który z pewnością rozbawi wielu widzów. Najbardziej przebojowy superbohater powraca w nowym filmie

Bezczelność i niewyparzony język Wade’a Wilsona alias Deadpool nie tylko ratuje go z wielu opresji, ale również wpędza w zabawne tarapaty, których w filmie jest pełno.

Minęły dwa lata od pierwszej przygody, a Wade Wilson (Ryan Reynolds) nadal używa swoich supermocy, aby pokonać gangi złoczyńców jako Deadpool. Wśród poważnych superbohaterów sarkastyczny Deadpool, obdarzony potężnymi mocami, wyróżnia się jako ciekawostka wśród innych superbohaterów. Nie tylko dlatego, że jest o wiele bardziej krwawy i bezkompromisowy niż bohaterowie innych adaptacji komiksów, ale również dlatego, że jego zwracanie się bezpośrednio do widowni gwarantuje zabawną autorefleksję i salwy śmiechu publiczności. Można powiedzieć, że tytułowy bohater, związany z filmowym wszechświatem X-Men, wnosi powiew świeżości i pikantnego humoru do niekiedy nudnawych ekranizacji losów superbohaterów. W filmie „Deadpool 2″, superbohater musi zmierzyć się z podróżującym w czasie Cyborgiem Cable (Josh Brolin), który ściga nastoletniego mutanta o specjalnych zdolnościach, Russella, i musi polegać na pomocy innych mutantów. W ten sposób rodzi się drużyna superbohaterów X-Force, a dołącza do niej między innymi Domino (Zazie Beetz), stalowy gigant Colossus (Stefan Kapičić). Podobnie jak poprzednik, Deadpool 2 również zaskakuje bezczelnymi powiedzonkami, zabawnymi dialogami, fantastycznymi epizodami, nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Znajdziemy również w filmie wiele aluzji do innych komiksów i popkultury jako takiej.