Wizyta w parku rozrywki może być okazją na udane spędzenie czasu i może pomóc wzmocnić więź z bliskimi. Może pomóc w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, do parku rozrywki można udać się wraz ze znajomymi.

Z pewnością może być to doskonały pomysł na spędzenie dnia na świeżym powietrzu na co dzień kiedy spędzamy dzień w biurze odwiedzenie parku rozrywki może być doskonałą odskocznią. Park rozrywki to także okazja dla dzieci aby odpoczęły od szkoły czy też monitora komputera. Dobrym pomysłem może być odwiedzenie parku dinozaurów, gdzie możemy spędzić dzień ucząc się czegoś nowego o tych prehistorycznych stworzeniach. Znajdziemy tutaj wyjątkową ścieżkę dydaktyczną wzdłuż której stoją figury dinozaurów, można podziwiać tu około 200 modeli, które przedstawiają 70 gatunków tych wspaniałych prehistorycznych zwierząt. Przy każdym gatunki znajdziemy informację na temat kiedy te zwierzęta zamieszkiwały nasza planetę. Prehistoryczne gady znane jako dinozaury panowały na ziemi w okresie od środkowego do późnego triasu ery mezozoicznej, około 230 milionów lat temu. Naukowcy zaczęli badać dinozaury po raz pierwszy w latach dwudziestych XIX wieku, kiedy odkryli kości dużego gada lądowego, którego nazwali megalozaurem czyli wielką jaszczurką.

W 1842 roku Sir Richard Owen, brytyjski paleontolog, po raz pierwszy ukuł termin dinozaur.

Owen przebadał kości trzech różnych stworzeń – Megalozaura, Iguanadona i Hylaeosaurusa. Każdy z nich żył na lądzie, był większy niż jakikolwiek żyjący gad, chodził na nogach. Korzystając z tych informacji, Owen ustalił, że ta trójka utworzyła specjalną grupę gadów, którą nazwał Dinosauria. Słowo to pochodzi od starożytnego greckiego słowa deinos czyli straszny oraz sauros czyli jaszczurka. Z pewnością miejsce takie jak park dinozaurów może przybliżyć nam te wspaniałe zwierzęta. Obecnie wykopaliska prowadzi się na całym świecie, w parku dinozaurów znajdują się stanowiska archeologiczne w budynku w pawilonie paleontologicznym, który jest otwarty do zwiedzania. Jest to jedyna tego rodzaju atrakcja na świecie.