Praca w policji należy do jednej z pożądanych profesji.

Dobrze płatna, szybki termin do przejścia na emeryturę, zajęcie z powołania. Warto jednak pamiętać o tym, że rekrutacja do policji to złożony proces. Spójrz sam.

 

O czym należy pamiętać w rekrutacji do policji?

Testy do policji, które kandydat musi zdać

Obecnie nie ma różnicy, czy kobieta, czy mężczyzna, każdy z nich może zostać policjantem. Aby jednak osiągnąć zamierzony cel i pracować jako funkcjonariusz, należy przejść rekrutację do policji. Obecnie coraz więcej szkół średnich pozwala na tworzenie kierunków o profilu policyjnym, czy wojskowym. Wówczas uczniowie mogą sprawdzić swoją wytrzymałość, sprawność fizyczną i psychiczną. Takie zajęcia to z pewnością dobre przygotowanie do tego, by praca w policji stała się Twoim dalszym kierunkiem rozwoju. Wybierając taką ścieżkę kariery należy liczyć się ze zdaniem różnych testów. Wśród nich znajdują się:

– Test Sprawności Fizycznej, który polega na przejściu toru przeszkód w czasie nieprzekraczającym 1 minuty i 41 sekund,

– Test wiedzy, zawierający 40 pytań. W każdym z nich tylko jedna spośród czterech dostępnych odpowiedzi jest prawidłowa. Baza pytań dostępna jest na stronie Szkoły Policji w Szczytnie.

– multiselekt, to kolejna ze składowych, które kandydat musi przejść w czasie rekrutacji do policji. Nie da się ukryć, że wiele w nich podchwytliwych sformułowań. Multiselect policja to testy psychologiczne, sprawdzające wiedzę i zachowania przyszłego policjanta.

– rozmowa kwalifikacyjna, opierająca się na testach multiselect.

Zobacz stronę: https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ – gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji.

Multiselect policja – testy, które mogą przysporzyć trudności

Multiselekt to szereg działań, mających sprawdzić wytrzymałość fizyczną i psychiczną kandydata do pracy w policji. W ich skład wchodzą:

– testy wykonywane na komputerze,

– testy cech charakteru przygotowane dla próbanta w wersji papierowej,

– test inteligencji,

– rozmowa z psychologiem, sprawdzająca odporność na stres i sytuacje kryzysowe.

Ważne wśród testów są także umiejętność współdziałania w grupie i stabilność emocjonalna.

Praca w policji nie dla każdego

Choć praca w policji z pewnością nie jest odpowiednia dla każdego, dzięki prawidłowemu przygotowaniu możesz spróbować swoich sił w tym zawodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś poświęcił czas na przygotowania. Pamiętaj o zadbaniu o strefę zarówno fizyczną, jak i psychiczną Twojego ciała. Rekrutacja do policji przebiega etapowo. Nie przejmuj się, jeśli nie uda Ci się dostaćpracy w policji. Być może to jeszcze nie Twój czas albo czas zastanowić się nad zajęciem, które sprawi Ci przyjemność.