Od tysięcy lat ludzie używają perfum i pięknych zapachów w różnych celach.

Kiedy używasz perfum, pachniesz dobrze i jest to główny powód, dla którego nakładamy zapachy na nasze ciała. Niosą również zapach czystego powietrza, który sygnalizuje, że nosząca je osoba dba o swoją higienę osobistą, co czyni ją bardziej akceptowalną społecznie lub pożądaną. Perfumy nie mają za zadanie ukrywać istniejących brzydkich zapachów, ale wzmacniać zapach czystego, wypielęgnowanego ciała.

W jaki sposób oddziałują na nas przyjemne zapachy

Zapachy damskich perfum Lancome są bardzo często wybierane na prezent

Zapachy mogą nam również pomóc zapamiętać rzeczy, ludzi, chwile i sytuacje. Jeśli czujesz się szczęśliwa, na przykład jesteś zakochana, kup nowe perfumy i zacznij je nosić. Za każdym razem, gdy ich później użyjesz, wywoła to szczęśliwe wspomnienia, ponieważ informacje o zapachu są przechowywane w pamięci długotrwałej i mają silne powiązania z pamięcią emocjonalną w naszym mózgu. W ten sposób można sobie przypomnieć uczucia i momenty, kiedy poznaliśmy swojego partnera czy braliśmy ślub. Wiele zapachów perfum Lancome przywodzi na myśl przyjemne chwile, a wiele z nich samych w sobie jest radosnych i optymistycznych.

Oprócz nastroju, perfumy mogą również zwiększyć twoją pewność siebie i atrakcyjność dla otoczenia. Zapach działa na nas tak samo jak odzież, w której czujesz się komfortowo i pięknie. Z pewnością nosząc perfumy damskie Lancome poczujesz się bardzo dobrze. W zależności od wybranych nut zapachowych możesz nosić perfumy na co dzień, lub wieczorem i na specjalne okazje. Na co dzień i do pracy wybieraj perfumy lekkie, kwiatowe i owocowe, natomiast wieczorem sprawdzają się lepiej zapachy szyprowe, orientalne i mocniejsze.

Wiele kobiet w różnym wieku lubi zapachy perfum Lancome, a często zdarza się, że pozostają one z nimi na długie lata. Znajdziemy w nich piękne nuty owocowe i kwiatowe, które są podkreślone zapachami orientalnymi i szyprowymi, jak drzewo sandałowe, ambra, piżmo czy wanilia.