Ogrodniczki robocze to spodnie na szelkach, które dedykowane są na różne stanowiska pracy. Dzięki nim można komfortowo wykonywać różnorodne obowiązki w wielu branżach – zarówno we wnętrzach, jak również na zewnątrz.

Pracodawcy zobowiązani są do zaopatrzenia pracowników w odpowiednią odzież roboczą. Powinna być ona dopasowana do konkretnych zagrożeń występujących na stanowisku pracy. Kiedy warto zdecydować się na spodnie robocze ogrodniczki?

Ogrodniczki – praktyczny fason spodni roboczych

Ogrodniczki to spodnie na szelkach, które dodatkowo wyposażone są w praktyczny panel z przodu. Taki krój powoduje, że są one lepszym wyborem od spodni do pasa na wielu stanowiskach pracy.

Przede wszystkim spodnie te bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie pracownik musi często zmieniać pozycję, w której pracuje, dlatego zastosowanie spodni do pasa mogłoby zmniejszyć komfort pracy. Spodnie te mogą wtedy opadać, podwijać się. Z kolei ogrodniczki są wygodniejsze, ponieważ ze względu na posiadane szelki zapewniają większą swobodę ruchu przy częstych zmianach pozycji.

Wybrane stanowiska pracy, na których sprawdzą się spodnie ogrodniczki:

  • budowlaniec
  • monter
  • serwisant
  • glazurnik – kafelkarz
  • ogrodnik
  • rolnik
  • magazynier

Oczywiście, powyższa lista nie jest zamknięta, ponieważ spodnie ogrodniczki robocze są rekomendowane także na wiele innych stanowisk ze względu na swój praktyczny krój. Zatem można powiedzieć, że są to spodnie o uniwersalnym zastosowaniu.

Spodnie ogrodniczki robocze – letnie i zimowe

Spodnie ogrodniczki można kupić w dwóch wariantach – jako spodnie letnie oraz zimowe, wobec tego pracownicy mogą korzystać z nich zarówno podczas wykonywania obowiązków we wnętrzach oraz latem, jak również zimą, gdy konieczne jest uzyskanie dodatkowego komfortu cieplnego zapewnionego przez właściwą odzież.

Przykładowe ogrodniczki robocze można zobaczyć już teraz w sklepach internetowych BHP, które dostarczają szeroką gamę odzieży roboczej dedykowanej na różne stanowiska pracy.