Osoby prowadzące działalność, które chcą wynająć zewnętrzne biuro rachunkowe, z pewnością mogą znaleźć w wielu księgowych, którzy oferują swoje usługi w Londynie.

Oczywiście możemy wybrać także biura, gdzie pracują księgowi mówiący w języku polskim, dzięki temu możemy łatwiej zrozumieć zasady podatkowe, sposób rozliczania. Jeżeli chcemy założyć działalność, możemy liczyć także na pomoc w wybraniu odpowiedniej formy prowadzenia firmy. Z pewnością księgowy powie nam, w jaki sposób załatwić także wszystkie formalności związane z rejestracją firmy Wielkiej Brytanii.

Księgowość w Wielkiej Brytanii

Pomoc biura rachunkowego w prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii

System podatkowy w Wielkiej Brytanii przewiduje kwotę wolną od podatku w wysokości 12500 funtów, jak również podatek o wielkości 19% w przypadku firmy Limited. Działalność w formie LTD to odpowiednik firmy z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce. Firmy zajmujące się rachunkowością są dobrze zorientowane w rynku brytyjskim, mogą służyć profesjonalną pomocą w załatwieniu wszystkich formalności związanych założeniem filmy Limited w Wielkiej Brytanii. Księgowy zadba o prawidłowe działanie firmy, wszystkie sprawy związane z księgowością i rachunkami. Spółka tego rodzaju musi złożyć sprawozdanie finansowe raz w roku.

Biuro rachunkowe w Wielkiej Brytanii może także obsługiwać większe firmy, zatrudniające wielu pracowników. W tym przypadku potrzebna będzie obsługa wypłat, naliczanie wszystkich niezbędnych składek, oraz wiele innych działań. Księgowy będzie nadzorował przychody i koszty w firmie, zatem możliwa jest także odpowiednia optymalizacja podatkowa. Obowiązkowy próg rejestracji do VAT wynosi 85000 funtów, z pewnością jest to bardzo dogodne dla wielu mniejszych firm, które nie chcą być płatnikami VAT.

W Londynie możemy znaleźć biura rachunkowe, jak przykładowo https://cblfinance.co.uk, które obsługują klientów w języku polskim. Dzięki czemu Polacy, którzy zaczynają biznes w Wielkiej Brytanii, mogą łatwiej zrozumieć różne zagadnienia związane z prowadzeniem firmy w UK. Jest to duża pomoc zwłaszcza na początku, podczas zakładania firmy, przygotowywania odpowiednich dokumentów.